Jak vybrat povinné ručení?

Autor: Komerční sdělení - Ilustrační foto: Policie ČR - 15. 8. 2022


Povinné ručení je zákonem stanovené pojištění motorového vozidla, ať už se jedná o osobní či nákladní automobil, nebo jakýkoliv motocykl. Vzhledem k tomu, že povinné ručení poskytuje takřka každá pojišťovna působící na tuzemském trhu, je nezbytné udělat si přehled v tom, na co si dát pozor. Jaké parametry byste měli zohlednit?
Velkou výhodou je, že nemusíte nikam chodit, protože všechno vyřídíte z pohodlí svého domova. Existuje pro povinné ručení kalkulačka, do níž zadáte několik základních informací o vozidle, na jejichž základě se vám zobrazí produkty jednotlivých pojišťoven. Seřadí se navíc od nejvýhodnější nabídky.

Podle čeho povinné ručení vybrat?

Většinou se majitelé motorových vozidel ohlíží na to, aby se jednalo o nejlevnější povinné ručení, nicméně cena by neměla být rozhodující faktor. Povinné ručení se totiž odlišuje také výší pojistných limitů, rozsahem asistenčních služeb a různými připojištěními.

Limity pojistného plnění

V okamžiku, kdy způsobíte nějakou dopravní nehodu, povinné ručení kryje škody, jež způsobíte na majetku i zdraví třetích osob. Zákonem je stanovená minimální výše těchto limitů, a to 35/35 milionů korun, tedy 35 milionů na škody na zdraví a 35 milionů na škody na majetku. Ideální však je sáhnout po povinném ručení s vyšším limitem, přičemž některé pojišťovny nabízí variantu s krytím až 300/300 milionů korun.

Asistenční služby

Pokud si říkáte, že asistenční služby jsou samozřejmostí, potom jste na omylu. U některých pojišťoven jsou asistenční služby součástí povinného ručení, ovšem někdy je nezbytné si je navolit jako doplňkovou službu.

Připojištění

Jestliže hledáte na povinné ručení srovnání, zaměřte se ještě i na připojištění. Doplňkovými připojištěními mohou být havarijní pojištění, připojištění skel, úrazové pojištění, pojištění zavazadel a podobně.

Štítky: ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek