Jen před několika málo dny museli policisté zasahovat i se zbraněmi v rukou. Po půlnoci si v Praze 6 všimli auta, které bylo dle databáze kradené. Navíc jeho řidič jel dost zvláštním způsobem, dokonce v jednu chvíli najel na tramvajový ostrůvek. To už bylo policistům jasné, že střízlivý rozhodně nebude. Měli také podezření, že případné zastavení by nemuselo proběhnout úplně bez problémů, a proto si raději rovnou zavolali o posily.

Až s pomocí druhého policejního auta řidiče zastavili a se zbraněmi v rukou dostali celou posádku ven z auta. Jejich odhad navíc nebyl špatný. V autě byly čtyři osoby, přičemž jednou z nich byla nezletilá a navíc celostátně hledaná osoba. Ta utekla z dětského domova, kam také byla následně odvezena zpět.

Řidiči, který se následně přiznal, že auto ukradl, bylo naměřeno 0,7 promile alkoholu v dechu. V tuto chvíli ho policisté prověřují pro podezření z trestných činů krádež a poškození cizí věci, za což v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce až osm let. K tomu mu ale připočtou také jízdu pod vlivem. Auto, byť lehce poškozené, bylo majiteli vráceno zpět.