Test Audi RS 5 Sportback (2022)

Jak sjednat povinné ručení správně a za výhodnou cenu

Autor: Komerční sdělení - Foto: Pavel Srp - 4. 10. 2022


I když se může zdát, že je povinné ručení vlastně nezbytný produkt, který je všude stejný, není tomu tak. Jednotlivé pojišťovny nabízí různé balíčky za rozdílné ceny. Snadno se tak může stát, že vyberete nepříliš výhodnou variantu za zbytečně vysokou cenu. Podívejte se, jak sjednat povinné ručení za dobrou cenu a se všemi důležitými parametry.

Pojistné limity a nabízené služby

V rámci povinného ručení můžete získat naprosto základní variantu, která kryje případné výlohy způsobené nehody. Nebo můžete zvolit takový produkt, který v sobě zahrnuje rozšířenou asistenční službu a nejrůznější další připojištění, která se mohou týkat srážky se zvěří a podobně. Kromě toho si pohlídejte výši pojistného limitu. Je lepší zvolit spíše vyšší hranici, ať máte větší klid pro případ, že by se něco stalo. Zároveň však nemusí být takové zákonné pojištění vozidel nijak drahé. Pro povinné ručení, co je potřeba sjednat co nejrychleji, platí, že i tady můžete najít výhodnou nabídku na internetu.

Využijte srovnávače

Aby bylo povinné ručení opravdu výhodné, je potřeba prohlédnout více nabídek. A s tím pomůže povinné ručení srovnání, kdy na jednom místě najdete přehledně seřazené nabídky se všemi důležitými parametry. Snadno se tak můžete rozhodnout pro nejvýhodnější variantu. V případě propracovaného srovnání navíc pracujete již s konkrétními čísly, která se týkají přímo vašeho vozidla a vaší osoby. Zjistíte tak v zásadě konečnou cenu za vybrané pojištění.

Pravidelně revidujte své pojištění

U povinného ručení platí, že se mohou objevovat nové nabídky a s tím, jak jezdíte bez nehod, získáváte bonusy. Díky nim může být najednou výhodnější produkt u jiné společnosti. Ideálně každý rok si tak s blížícím se výročím smlouvy zkontrolujte, že máte skutečně nejvhodnější dostupné povinné ručení. Změna poskytovatele přitom není nijak složitá, ale je potřeba začít s celým procesem včas.

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru