Během jízdy se můžete setkat s celou řadou faktorů, které vás mohou rušit. Může to být až nepříjemný zvuk motoru při vysokém vytáčení, může to být zvuk okolního zvuku při rychlejší jízdě, stejně jako to mohou být vibrace způsobené hlasitou hudbou. Pokud chcete dát daným problémům sbohem, podívejte se s námi, jak odhlučníte interiér svého auta. Postup není zase až tak složitý, a to především díky bohaté nabídce materiálů, které jsou dnes na trhu.

Začínáme reproduktorem

V první řadě je nutné se podívat na to, jak jsou reproduktory ve vašem voze přišroubovány. Pokud drží na vnitřním plechu dveří, je to celkem velký problém. Zde je nutné eliminovat takzvaný akustický zkrat. Díky tomu zamezíte jakýmkoliv rezonancím a také zlepšíte zvuk samotných reproduktorů. Ideální je zatlumit i venkovní plech, díky čemuž vznikne kvalitní ozvučnice s dokonalými akustickými vlastnostmi. Pokud jde o ideální materiály využívané právě v oblasti reproduktorů, jsou skvělou volbou osvědčené materiály, jako je StP Anticor. Ty jsou k dispozici v celé řadě variant, které nesou různá označení, jako například S nebo L. Dobrou volbou

Problém může být také váš motor

Pokud si jenom tak klidně vrní a pomáhá vám určit, kdy je správný čas na přeřazení, je vše v pořádku. Nezapomínejte však na to, že motor může hlavně při vysokém vytáčení vydávat až nepříjemný hluk. A ten je třeba eliminovat. Nejvíce rizikové místo je spodní část vozu, kde jsou umístěny pedály. Podobně je tomu i na druhé straně – u spolujezdce. Klasické vozy z výrobních linek obvykle využívají jenom základní odhlučnění, které není příliš účinné. Proto doporučujeme použít kvalitnější možnosti, jako je StP Anticor S, popřípadě i velmi odolný materiál s názvem VBF Noise Neoprene 6. Jako alternativa však mohou pomoci i pláty gumy, které ale příliš nedoporučujeme. Co naopak může být také celkem dobrou volbou, pokud potřebujete vůz odhlučnit, jsou to také PUR pěny. Jejich výhodou je schopnost daný hluk velmi dobře pohlcovat.

Nezapomínejte na karoserii

Ano, i ta může být problém, který je při odhlučnění interiéru nutné řešit. Velkým problémem karoserií jsou hned dvě věci. Mezi tu první patří hlavně vysoká produkce různých vibrací, které vznikají u kovových, ale i plastových částí. Druhým problémem je proudící vzduch, který je hlavně při rychlých jízdách až extrémně obtěžující. I zde však může existovat řešení, které nezklame. O jaké se jedná? U nás jasně vede produkt nesoucí název StP Biplast Premium. Dobrým tipem jsou ale i další hodně používané samolepící pláty na bázi asfaltu nebo bitumenu. Ty dokážou hluk také velmi dobře pohlcovat. Jejich plusem je i kombinace s jinými prvky, jako jsou hliníkové folie, které celou vytlumenou karoserii také zpevní. I zde hraje roli poměr ceny a výkonu. Čím kvalitnější materiál použijete, tím lépe se vám povede odhlučnit interiér auta, ale tím větší sumu si budete muset připravit.

Přečtěte si také:  Tento superčerný Rolls-Royce Cullinan dostal bodykit a kola s vůbec nejjednodušším designem na světě

V garáži i u profesionála

Hluk v interiéru je poměrně velký problém, hlavně u obyčejnějších automobilů, kde je kladený důraz především na nízkou cenu. Dnes už není problém vydat se dvěma cestami. Buď si potřebné materiály nakoupíte a aplikujete svépomocí, třeba ve vaší garáži. Vzhledem k jejich charakteristice a jednoduchosti použití to není zase až tak velký problém. Pokud chcete ušetřit čas, starosti a mít i jistotu profesionálního výsledku, doporučujeme se obrátit na profesionály. Ti vám nejenom poradí, ale díky svým zkušenostem zajistí, že odhlučnění interiéru vozu bude v rámci všech rizikových míst provedeno naprosto špičkově, s dokonalým výsledkem.