dopravni-nehoda-bouracka-pojistovna-1

Zdá se vám, že platíte za povinné ručení více než by bylo nutné? Pak se stačí najít kalkulačku, která vám vyhledá, co je pro vás nejvýhodnější. Vše online.

Povinné ručení

Povinné ručení musí uzavřít každý majitel vozidla, které má registrační značku nebo technický průkaz. Další podmínkou je užívání na veřejných komunikacích. Výjimku tvoří vůz, jehož majitel odevzdal značky od vozu do depozitu. Pokud není povinné ručení sjednáno, hrozí pokuta, která může dosáhnout až desetitisíců korun.

Přečtěte si také:  Neměl na svém technicky nezpůsobilém autě značky, pojištění a nebylo mu ještě ani 18, přesto jezdil po 21. hodině po silnici

V současné době je celá řada úředních věcí zjednodušena možnostmi internetu. Proto se dá uzavřít i povinné ručení online.

Výše částky se může u různých pojišťoven lišit. Tento rozdíl může být způsoben i různými bonusy, které konkrétní pojišťovny nabízejí.

Povinné ručení na míru

Jestliže se vám zdá, že platíte zbytečně mnoho, pak si stačí najít jinou pojišťovnu. Je to velice jednoduché, na internetových stránkách zadáte povinné ručení kalkulačka a máte okamžité informace pro povinné ručení srovnání.

Jak celý proces probíhá?

Dalo by se říci, že velice jednoduše. Stačí zadat několik základních údajů do kalkulačky a během několika sekund porovnáte všechny produkty najednou.

Není tedy nutné složitě vyhledávat podmínky konkrétních pojišťoven. Vybírat můžete dokonce z osmi prověřených pojišťoven, které nabízejí povinné ručení. Poté, co si vyberete přesně to pravé, můžete do pěti minut jednoduše a bezproblémově uzavřít smlouvu.

Pro zelenou kartu nemusíte nikam chodit. Bude vám zaslána na e-mail. Pak si ji stačí jen vytisknout, protože dnes už nemusí být na zeleném papíře.

Přečtěte si také:  Pojišťovna odmítla proplatit totální škodu na Subaru BRZ, protože na něm byl neoriginální výfuk

Je ale zapotřebí mít na paměti, že pro uzavření nového povinného ručení (při změně pojišťovny) je nutné ukončit stávající smlouvu. Stejně jednoduché a rychlé je uzavření havarijního pojištění. I v tomto případě funguje kalkulačka havarijního pojištění, ve které vyplníte kromě údajů o vašem vozidle i aktuální tržní hodnotu vozidla, druh pojistných rizik a výši spoluúčasti.

A v okamžiku máte dokonalý přehled o všech možnostech, které nabízejí ověřené pojišťovny.