Jak funguje dlouhodobý pronájem auta a proč ho využít?

Autor: Komerční sdělení - 16. 7. 2015


Mít vlastní automobil, to dnes určitě není samozřejmost a už vůbec ne nutnost. Stále více aktivních řidičů si uvědomuje, že pronájem automobilu může být mnohem výhodnější, a to hned v několika ohledech. Jak dlouhodobý pronájem funguje, v kterých případech se vyplatí, kde si vůz půjčit, kolik a za co platíte a na co si určitě musíte dát pozor? Zjistili jsme pro vás.

Dlouhodobý pronájem jako moderní řešení

Dlouhodobý pronájem auta už dávno není ničím neobvyklým, právě naopak – stává se stále více populárním. Zejména mladí Češi si oblíbili možnost sjednání operativního leasingu. Podle České leasingové a finanční asociace (ČLFA) bylo v loňském roce uzavřeno dokonce až 7 000 smluv na operativní leasing. Oproti roku 2013 je to nárůst až o 50 %.

Současně s tím roste i počet lidí, kteří využívají klasického dlouhodobého pronájmu například jen na jeden měsíc. Jsou to zejména ti, kdo automobil v běžném životě nepotřebují, ale jednou za čas musí vyrazit do zahraničí, změnit místo svého působiště apod.

Vzhledem ke zvýšené poptávce po těchto službách dochází k postupnému snižování jejich ceny. Autopůjčovny spolu musí svádět boj o zákazníky, takže snižují nejen ceny pronájmu, ale nabízí i doplňkové služby, které jsou pro potencionální zákazníky velkým lákadlem. Autopůjčovna může nabízet například slevu na opakovaný pronájem, slevu na pojištění apod. Sledujte proto nabídku pečlivě.

Proč ano?

Půjčení automobilu má nezpochybnitelné výhody. První a největší je, že vám při půjčení odpadá nutnost starat se o vůz. Nemusíte myslet na pravidelný servis, ani řešit technické závady. Pokud bude s vozem cokoliv v nepořádku, zavoláte do autopůjčovny, která musí problém vyřešit, právě za to jí platíte. Pokud to přeženeme, nemusíte de facto řešit ani úklid automobilu, po skončení smluvené doby vůz prostě jen vrátíte.

test-skoda-rapid-spaceback-monte-carlo-14-tdi-66-kW-zadek

Velkou výhodou dlouhodobého pronájmu je, že si půjčujete vůz nový. Je možné ho tedy využít i k reprezentativním účelům. Nové vozy poskytují vysoký komfort, což zvyšuje radost z jízdy.

Vůz je možné si půjčit na dobu, kterou potřebujete. Například jen na jeden měsíc, na prázdniny apod. Po zbytek roku nebudete muset řešit problémy s parkovacím místem, pojištěním ani ničím jiným.

Kde si půjčit?

Se zajímavou nabídkou přichází autopůjčovna Praha, která se na pronájmem vozů specializuje již 7 let. Za toto dobu si vybudovala silné postavení na českém trhu a stala se pro mnoho klientů spolehlivým partnerem. Společnost Taggart nabízí krátkodobý i dlouhodobý pronájem vozů. Na rozdíl od konkurence disponuje tato autopůjčovna velkým vozovým parkem. Pronajímá zánovní vozy (staří vozů pro dlouhodobý pronájem je pouhých 9 měsíců), vozy mají najeto průměrně pouze 18 000 km. Všechny vozy z nabídky jsou vybaveny klimatizací a mají autorádio s MP3. Aktuálně jsou v nabídce vozy značky Škoda, Ford, Audi a Volkswagen. Jedná se o spolehlivé vozy, které nabízí styl, výkon a současně dostatek prostoru pro celou posádku.


TIP: Milovníky luxusu by mělo zajímat, že půjčovna má v nabídce i „krasavce“ Ford Mustang Cabrio – 375 HP. V jeho případě cena pronájmu startuje na pouhých 1 000 Kč/den.


Podmínky při půjčení vozu jsou pro zákazníka velmi příjemné. Výhodou je, že vám bude auto přistaveno na místo určení kdekoliv v České republice, a to zcela zdarma (autopůjčovna si také vůz po skončení pronájmu vyzvedne). Velkou výhodou je, že automobil je možné přistavit i v tentýž den, kdy došlo k objednání. Během pronájmu hradí všechny náklady spojené s provozem a údržbou autopůjčovna. Starost si nemusíte dělat ani s pojištěním, protože automobily mají kompletní pojištění ALL-Risk.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru