Jak ekologicky (a zdarma) zlikvidovat auto?

Autor: Komerční sdělení - 28. 11. 2016


Co s automobilem, když doslouží a nehodláte ho dál opravovat ani prodat? Ať už jde o výsledek bouračky nebo jiný důvod, nezbude vám, než zajistit ekologickou likvidaci. Dobrá zpráva je, že vás nebude stát ani korunu, a v lepším případě dokonce vyděláte. Na to, jak ekologická likvidace vozidel probíhá, jsme se zeptali odborníků z Autovrakoviště Morava.

Kvalifikovaní pracovníci Autovrakoviště Morava dbají na dodržování legislativy a vůz zlikvidují tak, aby se dostal na onen automobilový svět šetrně k životnímu prostředí. Po předchozí domluvě nepojízdné vozidlo přepraví až na autovrakoviště, což vám přijde vhod v případě, že nemáte možnost ho přepravit.

Autovrakoviště Morava je jedním z odborných pracovišť německé společnosti CALLPARS System. Díky tomuto partnerství získalo autorizaci pro likvidaci vozů značek Škoda, Volkswagen, Audi, Seat a BMW. Jedině u autorizovaných vrakovišť máte jistotu, že likvidace proběhne v souladu se zákonem 185/2001 Sb., o odpadech a nakládání s nimi.

Povinnost provedení ekologické likvidace vozidla před vyřazením z registru motorových vozidel ukládá majitelům novela zákona 56/2001 Sb. Vozidlo může být trvale vyřazeno z registru pouze na základě dokladu, který obdržíte od autovrakoviště po ekologické likvidaci.

Jak ekologická likvidace vozidla probíhá?

Ekologická likvidace vozidel není komplikovaná. Prvním krokem je kontaktování autovrakoviště a domluva na konkrétním termínu likvidace, případně odtahu.

Samotná likvidace probíhá následujícím způsobem – z vozu jsou odsáty veškeré zbylé kapaliny, poté je provedena demontáž (odstranění baterií, palubní desky, motoru, skel a dalších součástí) a nakonec se karoserie rozřeže na menší kusy.

Obdržíte doklad o ekologické likvidaci a můžete nechat vozidlo vyřadit z registru. Více o vrakování vozidel najdete na www.autovrakovistemorava.cz.

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru