Jaguary C-TYPE a D-TYPE se objeví na startu Goodwood Revival 2012 – video

Autor: Pavel Srp - 15. 9. 2012


Společnost Jaguar Cars nabídne tento týden divákům exkluzivního závodu Goodwood Revival zlatý hřeb programu. Tým Jaguar Heritage Racing připravil na start dva legendární vozy: C-TYPE a D-TYPE.

Start vozů Jaguar C-TYPE a D-TYPE na této akci je završením velmi úspěšné první sezóny programu Jaguar Heritage Racing v historickém motosportu. Tým Jaguaru se pokusí navázat na vítězství, která si připsal v průběhu roku na závodech Monaco Historique, Le Mans Classic a AvD Oldtimer Grand-Prix na okruhu Nürburgring.

Závodní Jaguary C-TYPE a D-TYPE se postaví na start závodů o prestižní pamětní pohár Freddieho Marche, respektive o pohár hrabství Sussex. Navíc JD Classics, partner společnosti Jaguars Cars v programu Jaguar Heritage Racing, nasadí do závodu sedan Jaguar Mk VII. Tento mohutný vůz budou pilotovat v závodě o pohár St. Mary majitel společnosti JD Classics Derek Hood a jezdec čtyřiadvacetihodinového závodu Le Mans Andy Wallace.

„Goodwood Revival je jedinečnou událostí světové třídy pro sběratele, řidiče a nadšence klasických vozů a historického motosportu. Představují se zde nejvybranější a nejúspěšnější závodní vozy, které kdy byly sestrojeny. Jsem hrdý, že můžeme historické bohatství Jaguaru přivést k životu, a to jak na okruhu, tak na našich unikátních přehlídkách. Je to výjimečná příležitost k oslavám historie Jaguaru a předvedení neměnných a jedinečných hodnot značky: exkluzivního designu, inovativních technologií a sportovního výkonu,“ dodává Adrian Hallmark, Global Brand Director Jaguaru.

Na každý závod Goodwood Revival nastupuje pole profesionálních jezdců a sezónních historických závodníků. Jezdec z týmu Jaguar Heritage Racing Alex Buncombe proto na slavném závodním okruhu v jižní Anglii očekává tvrdou konkurenci. Během víkendu budou Alex a John Young pilotovat vedle modelu D-TYPE také C-TYPE, který dříve patřil legendárnímu jezdci Juanu Manuelu Fangiovi.

Společnost Jaguar Cars vystaví pro širokou veřejnost historické vozy během autosalonu Earls Court. Představí zde C-TYPE a XK 120 a na Richmond Lawn je budou doplňovat modely C-TYPE, D-TYPE a XK 140.

Jaguar Heritage Racing zveřejní po závodu v Goodwoodu šedesátivteřinové video o zlaté éře závodění Jaguarů s níž je okruh Goodwod neodmyslitelně spjatý. Toto video se bude vysílat po celém světě v pondělí 1. října.

Podívejte se na video v podání Alexe Buncombea, v němž nastiňuje atmosféru na Goodwood Revivalu:

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru