Jaguar XF s výbavou R-Sport, který je k dostání ve verzi sedan a Sportbrake, je prvním Jaguarem nesoucím nové označení R-Sport. Je k dostání se vznětovým čtyřválcem Jaguar o objemu 2,2 litru s výkonem 200 koní, díky kterému XF dosahuje spotřeby jen 5,1 l/100 km a emisí CO2 kolem 135 g/km.

Jaguar XF Sportbrake R-Sport paket

Osmistupňová samočinná převodovka dovoluje optimální akceleraci v celém rozsahu otáček, přičemž stále zachovává vyvážený charakter sedanu XF.

Výbava R-Sport zahrnuje označení na bočních výdeších vzduchu, volantu a nových nástupních panelech. Dále obsahuje sportovní přední nárazník XF, boční prahy ve stylu „R“ a zadní spoiler, které vozu na silnici dodávají sebevědomý vzhled. Vůz je k dostání také s volitelným designovým paketem Black, který ještě více zvýrazní vzhled vozu.

Vylepšený interiér výbavy R-Sport v provedení Charcoal-On-Charcoal zahrnuje velurová sedadla s kontrastními švy v barvě Dove. Volitelné kontrastní prošívání v barvě Red nebo Tan je dále doplněno obložením ve stylu Dark Oak, Piano Black nebo Carbon Fibre.

První modely od Jaguaru, které nesou označení R-Sport, sedan XF a XF Sportbrake představují kombinaci elegance a každodenní úspornosti, která pomáhá snížit daňovou zátěž řidičům i správcům vozových parků, přičemž stále zachovává luxus a kultivovanost spojované s modelovou řadou XF. Čtyřválec o objemu 2,2 litru spalující naftu je nabízen v kombinaci s inteligentním Stop-Start systémem a osmistupňovou samočinnou převodovkou společně s nižšími emisemi a výrazně sníženou spotřebou paliva. Řada vylepšení karoserie a interiéru dodává vozu sebevědomý vzhled na silnici a sportovní pocit v kabině.

Jaguar XF R-Sport paket

Design

Model XF, uvedený v roce 2008, přinesl do segmentu sportovně laděných sedanů profil podobný kupé. Model XF je sedan s duší sportovního vozu Jaguar. Díky svým dynamickým schopnostem a dramatickému vzhledu už získal řadu ocenění a příznivců po celém světě.

XF modelového roku 2014 s paketem R-Sport má sportovní přední nárazník, boční prahy ve stylu „R“ a jedinečný zadní spoiler. 17″ litá kola Ursa, osazená pneumatikami s nízkým valivým odporem pro další snížení emisí, podtrhují sportovní profil XF R-Sport, stejně jako volitelné designové pakety Aero a Black, které dále podtrhují vzhled vozu. Interiér verze R-Sport nabízí nové provedení Charcoal-On-Charcoal, zahrnující velurová sedadla s kontrastními švy v barvě Dove a jedinečným obložením v barvě Piano Black na výplních dveří a palubní desce. V základní výbavě je čalounění stropu v barvě Jet Morzine, volitelně a také při specifikaci střešního okna je k dispozici v barvě Dove. V nabídce je rovněž možnost volby čalounění stropu v provedení Jet Suedecloth. Pedály z leštěné nerezové oceli a označení na bočních výdeších vzduchu a volantu podtrhují vizáž XF R-Sport. Volitelně lze u verze R-Sport specifikovat lišty bočních oken v lesklé černé barvě nebo rozšířený Black paket. Součástí základní výbavy modelu XF R-Sport je lesklé černé obložení oken. Lišty kolem oken v lesklé černé barvě jsou pro XF R-Sport standardem, pokud je použit rozšířený paket Black, který zahrnuje černý rámeček masky chladiče s nejvyšším leskem, lesklé černé prvky v předním nárazníku, lesklou černou lištu na víku zavazadlového prostoru a lesklé černé střešní nosiče u verze Sportbrake.

Přečtěte si také:  Jaguar XE: Modernizovaný díky novým technologiím a mild-hybridnímu pohonu

Tisková zpráva/-PS-