Jaguar-XF-Chequered-flag

Jaguar představil novou speciální edici Chequered Flag coby součást změn pro sedan XF a kombi XF Sportbrake pro modelový rok 2020. Chequered Flag zahrnuje díly vnější karoserie, vybrané díly interiéru a nabídku výkonných, ale zároveň úsporných pohonných jednotek řady Ingenium vyvinutých automobilkou Jaguar Land Rover v Británii. K dostání jsou jak vznětové, tak zážehové motory.

Modely edice Chequered Flag se liší od zbytku nabídky speciálními díly vnější karoserie, jako například provedením bočních výdechů vzduchu na předních blatnících. Dalšími designovými novinkami jsou sportovní přední nárazník, paket Black Pack, boční prahy v barvě karoserie, spoiler na víku zavazadelníku a leskle černá osmnáctipalcová litá kola Chalice. Tato edice je k dostání s jednou ze tří barev karoserie – Yulong White, Santorini Black a Eiger Grey.

Uvnitř nabízí modely XF a XF Sportbrake Chequerd Flag označení na vnitřních prazích, přístrojový štít v hliníkovém provedení Dark Hex, kůží čalouněný interiér R-Sport a barevnou kombinaci Jet/Jet nebo Jet/Red s kontrastním prošíváním.

Součástí je také výběr nejžádanější výbavy dostupné u běžných modelů na přání. Navigace Pro se systémem InControl Connect Pro zahrnuje funkci Live Traffic, která pomáhá řidičům vyhnout se dopravním zácpám a zároveň umožňuje posílat trasy z počítače nebo mobilní aplikace do automobilu. Dalšími online službami jsou funkce Share ETA, dostupnost parkovacích míst nebo sledování aktuálních cen paliva. Ve výbavě rovněž najdeme Interactive Driver Display o velikosti 12,3 palce a bezklíčkový přístup.

Spolu se změnami pro modelový rok 2020 přichází paket Smarthopne standardně dodávaný pro všechny výbavy. Jeho součástí jsou systémy Apple CarPlay a Android Auto. Tato technologie zrcadlí chytrý telefon a díky tomu umožňuje přístup k jeho vybraným aplikacím přes centrální desetipalcový dotykový displej automobilu.

Modely edice Chequered Flag jsou dostupné s řadou výkonných a úsporných, zážehových i vznětových, motorů automobilky Jaguar Land Rover. Zákazníci si mohou také vybrat mezi pohonem zadní nápravy (RWD) a pohonem všech kol (AWD). K dispozici jsou následující motorizace:

Zážehové

  • Čtyřválec Ingenium, 2.0 l, 250 koní, RWD
  • Čtyřválec Ingenium, 2.0 l, 300 koní, AWD

Vznětové

  • Čtyřválec Ingenium, 2.0 l, 180 koní, RWD/AWD
  • Čtyřválec Ingenium, 2.0 l, 240 koní, AWD
  • Dvakrát přeplňovaný šestiválec, 3.0 l, 300 koní, RWD (není dostupný pro Sportbrake)
Přečtěte si také:  Lexus LC dostane v roce 2022 několik vylepšení i nové speciální edice

Lehká konstrukce modelu Jaguar XF a optimalizovaná dynamika jízdy je ideálním poměrem mezi komfortem a jízdní stabilitou. Systém All-Surface Progress Control umožňuje snadný a plynulý rozjezd na kluzkém povrchu, zatímco pohon všech kol připojující přední nápravu přináší spolu se systémem Driveline Dynamic optimální výkon.

Interiér spojuje prvotřídní luxusní materiály, tradiční zpracování značky Jaguar a intuitivní technologie jako například Interactive Driver Display o velikosti 12,3 palce, laserový průhledový displej a multimediální systém Touch Pro.

Jaguar XF v provedení Chequered Flag si mohou zákazníci objednat již nyní s cenami začínajícími na českém trhu částkou 1 479 588 Kč za sedan a 1 613 172 Kč za kombi Sportbrake. Edice Chequered Flag přináší zákazníkům díky rozsáhlejší standardní výbavě cenové zvýhodnění zhruba 58 000 Kč ve srovnání s provedením R-Sport.