Je neuvěřitelné, kolik jsou schopni si někteří říct za staré, použité nářadí na Jaguar. Na různých aukčních serverech se ještě před nedávnem původní nářadí na E-Type – tedy sada klíčů a dalších prvků zabalená do koženého obalu – prodávalo za v přepočtu více než 100 000 Kč. A cena neustále rostla. Není se co divit, že čím dál více zákazníků se obracelo přímo na Jaguar, aby s tím něco udělal.

Chvíli to sice trvalo, ale stalo se. Britský výrobce se rozhodl po 50 letech výrobu setu nářadí pro E-Type obnovit. Nabízí ji v rámci své divize Jaguar Classic za cenu 732 liber, tedy asi 21 600 Kč. Jde o naprosto totožnou sadu nářadí, kterou automobilka vyráběla pro první a druhou sérii modelu E-Type. Její výroba byla ukončena v roce 1971 a jak vidno, zákazníkům opravdu hodně chyběla.

Divize Jaguar Classic uvádí nový program Reborn

Původní sada měla doposud vysoké ceny hlavně proto, že šlo o sběratelský artikl. Jenomže právě ta cena zažínala být neúnosná. Je tedy jisté, že za méně než třetinovou cenu se po znovu vyrobené sadě jen zapráší. Jaguar si na ni dal hodně záležet, nechybí v ní několik klíčů a šroubováků, ale také měřič časování ventilů, klíč na nastavení ruční brzdy, nářadí potřebné k odvzdušnění brzd, klíč na zapalovací svíčky nebo měřák tlaku v pneumatikách. S touhle koženou brašnou opravíte asi úplně vše, ne jen E-Type. 🙂

Zaujala tahle nabídka a nářadí nutně potřebujete? Objednávat je možné jej i online a to v tomto odkazu.