Jaguar paroduje „slepičí“ reklamu Mercedesu – video

Autor: Pavel Srp - 18. 12. 2013


Konkurenční boj mezi automobilka sílí. A to nejen na českém písečku, kde proti sobě zbrojí „česká“ automobilka Škoda a „česká“ automobilka Hyundai… Ani jedna z automobilek už vlastně není až tak úplně česká, že? Škodu vlastní německý Volkswagen a Hyundai tady jen postavil továrnu a (zatím) vyrábí auta.

O co ale tedy v českém souboji šlo? Hyundai nechával zákazníky porovnat modely škodovky ve svých showroomech tak, aby zákazníci mohli sami porovnat a rozhodnout, co za své peníze dostanou. A pošťuchování pokračuje aktuálně i kolem pražského ruzyňského letiště

Automobilky se však špičkují i ve světě. Vzpomínáte si na velmi povedenou a nápaditou reklamu automobilky Mercedes-Benz, ve které hrály hlavní roli slepice?

Americké zastoupení Jaguaru nic neponechalo náhodě a přišlo s – možná by se dalo říci až šokující – odpovědí. Mercedes-Benz má sice super Magic body Control pro novou třídu S. Je to aktivní systém pérování vozu, který se zcela přizpůsobuje stavu vozovky ještě před tím, než se kola dostanou do styku s nerovným povrchem a jízda je pak hladká a posádka nerovnosti ani nepostřehne.

Oproti tomu ale Jaguar vyrukoval s tím, že raději než Magic body Control (navíc ho nemají ani v nabídce) mají rychlé kočičí reflexy… Co vy na to?

aktualizace, 21.12.2013:

Mercedes-Benz si to samozřejmě nenechal líbit a hozenou rukavici zvedl. Výsledkem je tento obrázek. Pokud neumíte anglicky, píše se tam, že kočičí reflexy nejsou tak rychlé a pro tyto situace je tady systém PRE -SAFE brzdění. Bravo!

Jsem zvědav, jestli na to Jaguar bude nějak reagovat. Co myslíte?

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru