Společnost Jaguar Land Rover vytvoří novou divizi Special Operations, která se zaměří na zákazníky s vyššími požadavky a nadšené řidiče. Pod vedením Johna Edwardse bude středisko zákazníkům nabízet následující služby:

  • Nejvyšší výbavy vozidel, které kombinují to nejlepší z obou značek včetně nejvýkonnějších verzí, nejluxusnějších produktů a limitovaných sérií sběratelských vozů.
  • Vozidla na zakázku. Zákazník si bude moci vybrat z rozšířené palety barev, čalounění, specifickou výbavu a doplňky.
  • Péči o veterány včetně znovuobnovení automobilů, servisu a renovace, která zahrnuje i vytvoření a obstarání nových částí.
  • Nové portfolio značkového zboží, které se bude orientovat na široké spektrum současných i potenciálních zákazníků.

Jaguar XK 120_Foto 2

Tým odborných designérů a inženýrů bude vést Paul Newsom, Director of Special Vehicle Operations, který působil v řadách Williams Advanced Engineering. Paul Newsome pracuje na současném i budoucím portfoliu vozidel. Tým bude schopný vytvořit automobily od nejvyšší výbavy po ty s nejvyšším výkonem.

Pro podporu včasného dodání těchto luxusních vozů se společnost Jaguar Land Rover rozhodla investovat do nového technického střediska, které se nachází v oblasti West Midlands ve Velké Británii v těsné blízkosti stávajícího sídla.

Jaguar D-TYPE_Foto 1

Tým se bude skládat ze 150 odborníků, kteří budou mít zázemí právě v divizi Special Operations. V zařízení bude speciální apartmá, kde se budou řešit zakázky na míru. Při stavbě tohoto objektu se inženýři inspirovali u dílen Formule 1. Součástí je i plně automatické zařízení na nástřik auta.

Kromě toho bude nová dílna pro veterány postavena na Browns Lane v Coventry, která je domovem značky Jaguar. Vyrobí se zde i šest E-Typů, jejichž výroba byla oznámena před několika týdny. Zároveň nově utvořený tým rozšíří své servisní a restaurátorské služby. Divize bude oficiálně otevřena 1. srpna.

Jaguar-Land-Rover-Special-Operations-John-Edwards
Johna Edwards