Jaguar Land Rover a slavné britské vozy taxi se předvedou na přehlídce k oslavám jubilea britské královny

Autor: Anina Russová - Zdroj: London EV Company, Jaguar Land Rover - Foto: London EV Company - 3. 6. 2022


Ve Velké Británii se v posledních dnech a týdnech nemluví prakticky o ničem jiném než o velkém výročí Jejího Veličenstva Alžběty II. Letos je to totiž neuvěřitelných 70 let od doby, kdy poprvé usedla na trůn, a to si prostě oslavu zaslouží.

A její součástí je i trojice speciálně polepených klasických britských taxíků, které ovšem nejsou jen tak na ozdobu a pár fotek. Firma LEVC TX (London RV Company), která je má na starosti, je poskytne přímo oslavám toho jedinečného jubilea. Všechna tři auta budou vozit VIP klientelu na speciální přehlídku, která proběhne v rámci oslav královny a jejího panování.

https://www.instagram.com/p/CeTVc6YsTnG/?hl=cs

Zajímavostí je, že všechny taxi vozy, tyto nevyjímaje, které na londýnských ulicích provozuje právě společnost LEVC TX, jsou dnes buď čistě elektrické nebo alespoň plug-in hybridní. Bez toho by ostatně právě v Londýně už nemohly jezdit.

Přehlídka, které se kromě těchto polepených taxíků zúčastní také Jaguar Land Rover, který ukáže 26 svých moderních i historických modelů. V rámci průvodu se představí například dva Defendery, které řídila sama panovnice. Krom toho také E-Type Roadster Série 1 z roku 1965, jehož lakování je inspirováno britskou vlajkou.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru