2022-elektromobil-toyota-bz4x-nabijeni- (2)

Izraelský start-up má recept na řešení největšího problému elektromobilů. Připravuje ultra rychlé dobíjení

Autor: Radim Plachý - Zdroj: autoevolution.com - Foto: Toyota - 5. 3. 2022


Největší problém dnešních elektromobilů už není tak úplně jejich dojezd, ale spíše dlouhé nabíjení. Zdá se však, že izraelský start-up StoreDot na to má řešení. Podle něj už je totiž za rohem revoluční řešení, které čas na dobíjecích stanicích výrazně zkrátí. Na 100 mil by mělo být možné nabít auta za pouhých pět minut.

StoreDot tvrdí, že jsou velmi blízko tomu, aby čas na dobíjecích stanicích výrazně zkrátili. Podle nich se už do dvou let dočkáme toho, že na nabití na cca 100 mil (160 km) jízdy nám bude stačit pouhých pět minut. A to je jedna zastávka na čůrání nebo velké kafe.

Přečtěte si také:  Chcete nové auto se spalovacím motorem? První banka řekla, že vám na něj od roku 2025 už nepůjčí

A to je prý jen začátek. Podle StoreDot se akumulátory a jejich možnosti zlepší ještě výrazněji. Podle dlouhodobého plánu by mělo být už v roce 2032 možné získat 160km dojezdu za pouhé dvě minuty.

Jak toho chtějí dosáhnout, se zatím Izraelci nepochlubili. Prozradili ovšem, že do budoucna nepočítají s dnešními lithium-iontovými akumulátory. Nová generace baterií by měla využívat biologické struktury, tedy živé buňky. V dnešní době je ale výroba takové baterie příliš drahá, ale podle izraelského start-upu nabídne dosud neobjevené možnosti.

Přečtěte si také:  Porsche Taycan slaví 100 tisíc vyrobených kusů

Zajímavá je také informace, že slibované rychlodobíjení 100in5 (100 mil dojezdu za 5 minut) už dokonce ve svých modelech testují některé automobilky.

Štítky: , , ,

1 názor na “Izraelský start-up má recept na řešení největšího problému elektromobilů. Připravuje ultra rychlé dobíjení”

  1. Ultra rychlé nabíjení to jsou ultravelké nabíjecí ztráty a ultrarychlá degradace baterek. Tedy jen pro bohaté.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek