Mercedes-Benz třídy G je již kultovním modelem automobilky. Vyrábí se po dlouhá desetileti prakticky bez výraznějších vnějších vzhledových změn. Interiér a technika se však proměňuje, a tak není problém pořídit tohle auto s designem krabice od bot ve verzi AMG, klidně i s přeplňovaným V12 ve verzi G 65 AMG…

Na Géčku je kouzelné především právě to, že je “staré”. Ty detaily karoserie jako jsou blinkry na blatnících, dveřní kliky a nebo typicky cvakavý zvuk při zavření dveří, jsou prostě skvělé. Navíc si za jízdy v takovém autě připadáte v bezpečí. I proto přišla společnost INKAS s prodlouženou verzí přestavěnou na obrněnou limuzínu.

Jako základ posloužilo slabší ze dvojice nabízených verzí AMG, G 63 AMG s dvakrát přeplňovaným motorem 5,5 V8 o výkonu 400 kW/544 koní a se 760 Nm točivého momentu. Auto je obrněno dle předpisů CEN 1063 Level B6, to znamená, že dokáže bez ohrožení posádky ustát útok běžnými ručními zbraněmi, výbušninami či bojovými plyny. Myslelo se i na takové věci jako je ochrana palivové nádrže, baterie či elektroniky.

V interiéru lze nalézt nejen spoustu prostoru, ale také luxusní posezení na vyhřívaných, odvětrávaných a masážních sedadlech a prvotřídní materiály ve spojení s barem a exkluzivním multimediálním systémem.

Výroba tohoto speciálního Mercedesu-Benz G 63 AMG INKAS začne v září a cena je stanovena na částku pohybující se kolem 450 000 dolarů, v přepočtu částku lehce přesahující 9 milionů Kč.