Infiniti v Ženevě ukázalo nový sportovní sedan Q50

Autor: Pavel Srp - 5. 3. 2013


Závazek značky Infiniti, že představí evropským zákazníkům více modelů, více motorů a větší možnost výběru se stává realitou, a to na stánku Infiniti v rámci letošního ženevského autosalonu. Světovou a evropskou premiéru zde absolvují vozy poháněné čtyřválcovými a šestiválcovými vznětovými motory, hybridy i čisté elektromobily, ale i motor V8 se systémem rekuperace energie KERS ve voze F1 světového šampiona Sebastiana Vettela z týmu Infiniti Red Bull Racing.

„Jedná se o naši dosud nejvíce evropskou sestavu, což odráží naši důvěru v evropský trh,“ uvádí Johan de Nysschen, President, Infiniti Motor Company Ltd. „Slíbili jsme nové modely s menšími motory a nižšími emisemi CO2 a právě teď s nimi přicházíme.“

Infiniti Q50, který zde absolvuje svoji evropskou premiéru, je první vozem řady Q prezentovaným v Ženevě. Q50, zcela nový sedan prémiového D-segmentu, je v Ženevě představován v silné formě jako 3,5 l hybrid s 364 koňmi pod kapotou a svoji světovou premiéru zde zažije verze Q50 2,2d poháněná novým vznětovým motorem o objemu 2,2 litru. První čtyřválcová dieselová jednotka Infiniti se pyšní nejen výkonností (výkon 170 koní a točivý moment 400 Nm), ale také nízkými emisemi CO2 začínajícími na hodnotě nižší než 115 g/km.

Sportovní sedan Q50 jako dosud nejevropštější model Infiniti je charakteristický emotivním stylem s výraznými světlomety podobnými lidským očím a mřížkou s dvojitým obloukem, poprvé na světě použitými technologiemi jako je například přímé adaptivní řízení, a navíc i digitálním prostředím slibujícím nadstandardní úroveň přizpůsobení se konkrétnímu řidiči.

Modely Q50 na stánku předvedou nové exklusivní barvy Hagane a další výbavu, která bude k dispozici pro vozy této řady šité na míru soukromým i firemním zákazníkům.

Infiniti se také pochlubí ochutnávkou z budoucnosti, a to díky konceptu LE. Jedná se o první 100 % elektrický vůz Infiniti a jeho dramatický styl vyjadřuje spíše dynamický luxus než elektrický pohon, což je rys, který si udrží i sériově vyráběná verze plánovaná do dvou let. A protože se jedná o vůz značky Infiniti, důraz bude kladen na potěšení z jízdy a výkonnost.

Stánek značky Infiniti v Ženevě bude hostit i vůz, který rozhodně nemusí dokazovat svoji výkonnost: bude to vůz F1 trojnásobného světového šampiona Sebastiana Vettela v nové podobě pro rok 2013 a prezentující nový název týmu – Infiniti Red Bull Racing.

Vedle nových vozů představuje Infiniti v Ženevě i novou strategii pro určování názvů svých modelů. V průběhu prvních dvou dní určených pro tisk bude nejlépe prodávající se model FX vystaven jako QX70. Nový název se odvolává k počátkům značky Infiniti před 24 lety, konkrétně k ikonickému modelu Q45.

Nakonec všechny současné modely ponesou nové označení: Q (sedany, coupé a cabriolety), popřípadě QX (crossovery).

Celosvětové prodeje Infiniti vzdorují trendům, v roce 2012 vzrostly o 17 %, a současně pokračuje expanze značky, jsou otevírána nová centra Infiniti a vozy Infiniti jsou v současnosti dostupné v téměř 50 zemích po celém světě.

[nggallery id=1988]

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru