Infiniti v Paříži představí dva koncepty a mnoho faceliftů

Autor: Pavel Srp - 30. 8. 2012


Koncepční vůz Infiniti LE Concept, další významný krok této značky na cestě za ekologicky odpovědnými a přitom výkonnými luxusními vozy, je skutečné Infiniti, kterému chybí jediné: výfuk. Infiniti LE Concept, jehož evropská premiéra se uskuteční 27. září na pařížském autosalonu v pavilonu 1, doplní mnohokrát oceněný sportovní koncepční vůz Infiniti EMERG-E a sériově vyráběný hybridní model M35h na jedinečné přehlídce výkonných automobilů bez kompromisů.

“Infiniti LE Concept je koncepční model vyvinutý se záměrem sériové výroby – většina toho, co vidíte, se brzy stane skutečností,“ uvedl Bernard Loire, viceprezident společnosti Infiniti pro Evropu, Blízký východ, Indii a Afriku. „Zatím je sice předčasné mluvit o tom, kdy a kde bude uveden do prodeje, ale zesilující trend podpory elektromobilů v poslední době je velmi povzbudivý – například Francie zvýšila podporu pro jejich nákup z 5000 na 7000 euro na jeden vůz. Je tedy příznačné, že evropský debut modelu LE Concept proběhne právě v Paříži.“

„Ve společnosti Infiniti jsme přesvědčeni, že budoucnost luxusu je spojena s ekologickou odpovědností, a proto chceme v tomto úsilí i nadále hrát vedoucí roli.“

HVĚZDY ZNAČKY INFINITI V PAŘÍŽI ZBLÍZKA

Infiniti LE Concept

Model LE Concept s ryze elektrickým pohonem, který kombinuje radost z řízení s nulovými emisemi v dramatickém designu kompaktního sedanu, přichází do Paříže s příslibem uvedení do prodeje na vybraných trzích přibližně do dvou let. Vystavený model vyniká nejen vyspělou pohonnou jednotkou, ale také svým designem – zaujme nejen elektrickým pohonem, ale především svým ztělesnění dynamického luxusu. O připravenosti pro výrobu svědčí také umělecky ztvárněný interiér a technologie zaměřené na pohodlí uživatele – včetně revolučního bezdrátového nabíjecího systému.

Zcela nový design karoserie čtyřdveřového sedanu slučuje dynamiku a eleganci s příznačnými prvky a nejmodernějším designovým stylem značky Infiniti. Proporce jsou jako vždy skvěle vyvážené, zvýšená zadní část evokuje dojem pohybu. Vpředu podle očekávání najdeme masku s dvojitým obloukem, která však pod osvětleným logem Infiniti uprostřed skrývá přípojku pro nabíjení. Přední a zadní LED světla odrážejí designový styl posledních koncepčních vozů značky Infiniti, stejně jako zadní sloupek ve tvaru půlměsíce a výrazný profil zádě, uhlazený a dynamický zároveň. Přední profil, zadní difuzér a postranní aerodynamické prolisy – vše s integrovaným osvětlením – přispívají k mimořádně nízkému koeficientu odporu vzduchu Cd s hodnotou pouhých 0,25.

Svou délkou 4,7 m se LE Concept podobá sedanu Infiniti G a dokládá tak přesvědčení značky Infiniti, že nulové emise nemusí nutně znamenat malé rozměry. A nemusí být ani na úkor smyslového potěšení: interiér v ničem nezapře luxusní vůz, který díky tichému elektrickému pohonu nabízí nerušenou jízdu při každé rychlosti. LE Concept je vybaven přístroji a možnostmi připojení nové generace, ale příznačná pohostinnost značky Infiniti tím rozhodně netrpí – jak dokládá měkké podsvícení, vynikající viditelnost a přívětivá otevřenost.

LE Concept nezná kompromisy ani v prostornosti či pohodlí. Inovativní umístění lithium-iontových baterií pod podlahou zajišťuje nejen snadný přístup do zavazadlového prostoru a místa pro cestující, ale přispívá rovněž k nízkému těžišti vozu a zlepšuje tak jeho ovladatelnost.

LE Concept je věrný filozofii inspirovaného výkonu značky Infiniti a jízda s ním rozhodně není nudná. Zásluhu na tom má vysoce výkonný elektromotor s výkonem 100 kW (134 k) a točivým momentem 325 Nm, který je okamžitě k dispozici. Cílem konstruktérů byla „strhující akcelerace elektromobilu bez omezení dojezdu“, který činí přibližně 160 km. Pohonný systém je řízen umělecky tvarovaným ovladačem, který nabízí volbu z několika jízdních režimů. Středový panel pak zobrazuje různé informace (jako například dynamickou kalkulaci dojezdu) s využitím kombinace digitálních a analogových ukazatelů.

Jako zdroj energie slouží lithium-iontová baterie s osvědčenou laminovanou konstrukcí a kapacitou 24 kWh. Rychlý nabíječ ChaDeMo DC50kW ji dokáže nabít na 80 % kapacity za pouhých 30 minut. Mezi další možnosti patří inovativní systém bezdrátového napájení s domovskou základnou. Využívá cívku bezpečně uloženou v nabíjecím adaptéru a s její pomocí nabíjí baterii prostřednictvím indukčního toku. Inteligentní parkovací asistent automaticky navede vozidlo nad nabíjecí adaptér do nejvhodnější polohy pro optimální nabíjení a řidič může odejít, aniž by musel připojovat jakékoli kabely. Vysokofrekvenční bezkontaktní nabíjení, které lze sledovat na displeji vozu nebo pomocí inteligentního telefonu, je bezpečné pro děti i domácí zvířata a lze je snadno nainstalovat v domácí garáži.

„Luxusní vůz nové generace pro ekologicky smýšlející zákazníky nesmí být poznamenán kompromisy v oblasti výkonu. Zákazníci se chtějí chovat ohleduplně k prostředí, současně však nechtějí obětovat nic z toho, na co jsou zvyklí ve svých současných luxusních vozech,“ poznamenal Bernard Loire.

Model LE Concept svými nulovými emisemi a nekompromisním přístupem k luxusu definuje novou třídu kompaktních exkluzivních elektromobilů. Společnost Infiniti jej hodlá uvést na trh v roce 2014 a stát se tak průkopníkem v tomto segmentu.

Konepční vůz Infiniti EMERG-E

Autosalon v Paříži bude svědkem prvního veřejného představení koncepčního vozu EMERG-E od doby, kdy byl tento model nominován jako jeden z vítězů významné mezinárodní soutěže Automotive Brand Contest pořádané německou organizací German Design Council.
Tato cena navazuje na nadšené přijetí, kterého se tomuto vozu dostalo při jeho letošní premiéře na autosalonu v Ženevě a při představení plně funkčního prototypu na festivalu rychlosti v Goodwoodu.

Infiniti EMERG-E je jedinečným ztělesněním inspirovaného výkonu značky Infiniti. Tento sportovní vůz s elektrickým pohonem a dvěma motory o výkonu 402 k (300 kW) dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhé čtyři sekundy – a z nuly na 210 km/h za půl minuty. Současně je předzvěstí řady nových technologií, s jejichž nasazením značka Infiniti ve svém úsilí o výkonné a ekologicky šetrné vozy počítá. Infiniti EMERG-E je rovněž skvělou ukázkou designového jazyka značky a jeho prvního uplatnění v segmentu vysoce výkonných sportovních vozů s motorem uprostřed.

Infiniti M35 Hybrid

Spolu s koncepčním vozem EMERG-E bude v rámci pařížské expozice značky Infiniti vystaven i model M35h, který jasně dokládá její nekompromisní přístup i v kategorii sériově vyráběných vozů. Tento model, jehož emise CO2 činí pouze 159 g/km, dokáže přesto zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 5,5 sekundy a byl společností Guinness World Records prohlášen za nejrychleji akcelerující hybridní sedan na světě.

Infiniti FX Vettel Edition a závodní vůz F1™ RBR

Výkon ve své tradičnější podobě bude v Paříži zastupovat dosud zřídka prezentovaný a pravděpodobně nejexkluzivnější dosud vyrobený crossover Infiniti FX Vettel Edition s motorem V8 o objemu 5,0 litru a výkonem 420 k, který byl vyvinut ve spolupráci s dvojnásobným mistrem světa v závodech Formule 1 Sebastianem Vettelem. V celé západní Evropě bude k dispozici pouze 50 exemplářů tohoto vozu, a to za cenu od 120 000 € (v závislosti na zemi).

Na stánku značky Infiniti jej bude doprovázet jediný další vůz, který nese Sebastianovo jméno – závodní vůz F1™ týmu Red Bull Racing, partnera značky Infiniti.

Infiniti G, EX a FX

Expozici značky Infiniti v Paříži doplní exkluzivně vybavené verze Premium luxusního SUV FX30d a crossoveru EX30d, pod jejichž kapotou se skrývá vysoce účinný dieselový motor Infiniti V6 s objemem 3,0 litru a mimořádným točivým momentem.
Řada Infiniti G bude zastoupena modelem G37 Cabriolet, dvoudveřovým sportovním coupé s velkorysou základní výbavou, vybaveným výkonným a akusticky vyladěným motorem V6 a elektricky ovládanou pevnou střechou pro strhující zážitky pod otevřeným nebem.

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru