Infiniti se představí v Goodwoodu ve velkém stylu

Autor: Pavel Srp - 16. 6. 2012


„Inspirovaný výkon“ je zárukou Festivalu rychlosti v Goodwoodu 2012 (28. červen až 1. červenec 2012) – jde totiž o první ročník, kdy je Infiniti, japonský výrobce luxusních výkonných automobilů, oficiálním sponzorem této kultovní motoristické události.

První provozuschopný koncept Infiniti EMERG-E navržený ve Velké Británii s prodlouženým dojezdem – nejhezčí hybridní sportovní vůz s technologiemi budoucnosti – si odbude světovou premiéru při jízdě do kopce.

Jerry Hardcastle, Global Chief Marketability Engineer, uvádí: “Na Festivalu rychlosti budou moci zájemci spatřit Infiniti EMERG-E poprvé v historii v akci, a to ještě předtím, než ho tak uvidí mnozí zástupci managementu společnosti. Návštěvníci Goodwoodu se mohou těšit nejen na výtečný design, ale také na technologie naše a našich partnerů pro ekologicky šetrná auta.“

Ozdobou příjezdu k panství Earl of March bude Infiniti FX edice Vettel – nejexklusivnější SUV, kterých bude v Evropě k dispozici pouhých 50 ks. Lehčí a aerodynamičtější, s o 30 % větším přítlakem a 420 koňmi pod kapotou se model FX verze Vettel neliší od konceptu představeného na autosalonu ve Frankfurtu a představuje nejvýkonnější a zároveň nejdražší model Infiniti (cena v ČR od 3 151 900 Kč). Festival v Goodwoodu bude prvním místem, kde bude možné vidět tento model naživo v akci, prodávat se začne až v prvním čtvrtletí 2013.

Jako obvykle bude Infiniti dělat všechno trochu jinak než ostatní a s využitím atmosféry anglické zahradní party předvede svou pohostinnost, která je jedním z pilířů značky.

Pouze jediný muž může řídit Infiniti FX edice Vettel v jízdě do vrchu, a to sám dvojnásobný mistr světa F1 Sebastian Vettel. Sebastian se předvede s modelem nesoucím jeho jméno před davy diváků v Goodwoodu v sobotu. Jeho kolega z týmu Red Bull Racing Mark Webber bude řídit Infiniti EMRG-E v neděli.

 [nggallery id=960]

V příjemném luxusu Infiniti zóny umístěné mezi Supercar Paddock a Goodwood House bude k vidění další mistr světa – značkou Infiniti sponzorovaný vůz formule 1 RB7, který dovedl Sebastiana Vettela a tým Red Bull Racing k mistrovskému titulu ve Formuli 1 v roce 2011.

„Stejně jako Festival rychlosti, je i značka Infiniti řízena výkonem. A proto nás velice těší, že můžeme převzít důležitou roli v rámci letošního ročníku, a to se třemi vozy, které ztělesňující Infiniti vzrušujícím způsobem,“ uvádí Bernard Loire, Vice President Infiniti pro Evropu, Afriku a Střední Východ.

Goodwoodský Festival rychlosti 2012 se bude konat od 28. června do 1. července a vstupenky jsou k dispozici na oficiálních internetových stránkách.

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru