Infiniti Q60: nový konkurent pro BMW řady 4 a Mercedes-Benz C Coupé – foto + video

Od Jan Karlík | 14. 1. 2016


Japonci do toho poslední dobou šlapou ve velkém stylu. Nedávno jsme vám představili konkurenta pro BMW řady 6 a Mercedes-Benz třídy S Coupé ze stáje Lexus a tentokrát se pochlapilo zase Infiniti. Nový model Q60 míří o jednu velikost níž. A stejně jako v případě Lexusu, ani Infiniti se nedá na první pohled upřít krásný design.

V roce 2015 představený koncept dostává finální podobu a do prodeje se dostane ještě tento. A i v tomto případě musí automobilka sklidit pochvalu za to, jak ostrá verze vypadá. Od konceptu se příliš neodlišuje. Infiniti Q60 nabídne speciálně vyvinutý inteligentní pohon všech čtyř kol, který v běžném provozu a sportovním režimu bude veškerý výkon motoru posílat na zadní kola. Bedlivě však sleduje podmínky na silnici a v řádu milisekund je schopný až polovinu tohoto výkonu poslat na nápravu přední. Jakmile to bude klouzat, poměr 50:50 se o vás postará.

V nabídce budou ze začátku dva agregáty. Základ tvoří turbodmychadlem přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec. Jednotka pochází z dílny Mercedes-Benz a nabízí maximální výkon 211 koní (155 kW) dostupný v 5 500 ot./min. a točivý moment 350 Nm v 1 500 ot./min. Ten druhý je šestiválec o objemu 3,0 l dopovaný dvojicí turbodmychadel. Tato jednotka bude k dispozici ve dvou výkonových verzích. Ta slabší nabízí výkon 305 koní (224 kW) v 6 400 ot./min. a točivý moment 400 Nm v rozsahu 1 600 až 5 200 ot./min. Zatím nejsilnější provedení tohoto motoru má výkon 405 koní (298 kW) a točivý moment 475 Nm. Jedná se o motor vlastního vývoje.

Zajímavé je také řízení. Čtyřválec se spokojí s klasickým elektromechanickým posilovačem, ale silnější verze dostanou nastavitelné elektrické řízení s proměnným převodem. Jako řidič budete mít možnost si ho upravit zcela podle vašich představ v několika krocích a nebo můžete vybírat z několika přednastavených režimů. Není to zbytečně složité? Nové řízení má prý působit sportovně a poskytovat více zpětné vazby. A na tuhle část jsme vážně zvědaví…

Poslední prezentovanou novinkou je dvojice dostupných podvozků. Buďto to je standardní řešení, s jedním nastavením bez možnosti regulace a nebo můžete připlatit za sportovní podvozek. Ten je osazen elektromagnetickými tlumiči. Nový model Q60 by se měl na trh dostat ještě tento rok, zatím však není jasně, kdy to bude a kolik bude nové Infiniti stát.

Přečtěte si také:  Audi chystá pick-up. Prozradil to samotný šéf značky