Společnost Infiniti oznámila ceny a stupně výbavy svého nového sportovního sedanu Q50. Díky vyspělým technologiím
a nejlepším standardům ve své třídě přináší tento vůz do Evropy novou úroveň prémiového stylu.

Model Q50 se čtyřválcovým vznětovým motorem 2,2 l začíná na ceně 861 160 Kč. Tato verze samozřejmě nabízí, jak je u značky Infiniti zvykem, vysokou úroveň standardní výbavy včetně zadních LED světel, mlhových LED světel vpředu i vzadu nebo vyhřívaných zpětných zrcátek v barvě karoserie s LED kontrolkou signalizace. Lak odolný proti poškrábání je opatřen jemnou čirou vrstvou, která je schopna sama opravovat malé škrábance a rýhy a zajistit tak dlouhotrvající lesk barvy, dva výfuky s chromovými koncovkami zase dodají vozu sportovní vzhled.

Harmonický design interiéru a překvapivě velký prostor přicházejí společně s charakteristickým řemeslným zpracováním a s novátorskými technologiemi, díky kterým se kabina vozu Q50 stává velmi příjemným místem pro řidiče i spolujezdce. Pocit dvojitého kokpitu vyvolává přístrojová deska, která obtéká interiér v dvojité vlně, a asymetrická středová konzole. V novém modelu se poprvé představuje Infiniti InTouch™, komunikační technologie nové generace se dvěma LCD VGA obrazovkami, jež zaručují naprosto intuitivní ovládání všech funkcí, veškerého vybavení i zákaznických aplikací. Q50 nabízí audio soustavu se 6 reproduktory se samostatným CD přehrávačem, konektor USB/iPod, přehrávání audia přes Bluetooth a hlasové ovládání.

Ideální teplota uvnitř vozu je pečlivě udržována díky dvouzónové adaptivní klimatizaci. V neposlední řadě zahrnuje bohatá výbava vozu i multifunkční kůží potažený volant a řadicí páku s kůží potaženou hlavicí spolu se stylovými hliníkovými prahy předních dveří.

Q50 je charakteristický využitím vyspělých technologií, výbava standardně obsahuje tempomat, omezovač rychlosti, systém stop start, asistent rozjezdu do kopce a bezklíčové odemykání. Bezpečnost je zajištěna díky dynamické kontrole vozidla včetně systému řízení trakce, systému monitorování tlaku v pneumatikách a brzdového asistenta.

Další úrovní výbavy je Premium s cenou od 926 221 Kč. Vyšší cena zahrnuje navíc 17” kola z hliníkové slitiny s 5 dvojitými paprsky a pneumatikami s ochranou proti defektu. Interiér zdobí kožená sedadla, čalounění je k dispozici ve třech barvách: černé Graphite, šedé Stone nebo světlé Wheat. Přední sedadla jsou vyhřívaná. Výbava Premium také obsahuje automatické stmívání vnitřního zpětného zrcátka. Obložení interiéru nabízí dvě možnosti – hliníkové Kacchu nebo luxusnější dřevěné Maple wood.

Přečtěte si také:  Ford Mustang Mach 1 už můžete objednávat. Stojí od 1,6 milionu a dostanete ho v květnu 2021

Výbava Sport s cenou od 1 039 889 Kč dodává vozu agresivnější sportovní vzhled díky jinému designu předního nárazníku. Dalším odlišením od nižších výbav jsou LED světlomety a větší 19palcová kola z hliníkové slitiny s 5 trojitými paprsky s ochranou proti defektu.

Uvnitř vozu je použito hliníkové obložení Kacchu s možností volby koženého čalounění v černé barvě Graphite nebo šedé Stone. Elektricky nastavitelná přední sedadla s pamětí jsou charakteristická sportovnějším designem. Sedadlo řidiče je vybaveno také bederní opěrou páteře s elektrickým nastavením. Perfektní pozici za volantem řidiči zajistí elektricky výškově a podélně nastavitelný sloupek řízení.

Infiniti Q50 S je vybaven Přímým adaptivním řízením – první technologie na světě, která přináší rychlejší reakci řízení a větší přesnost současně s bezkonkurenčním prostorem pro přizpůsobení konkrétnímu řidiči. Přímé adaptivní řízení může být snadno nakonfigurováno, pokud jde o účinek posilovače i ostrost převodu, aby bylo zajištěno, že reakce řízení bude vždy naladěna na jízdní styl a typ vozovky. Pověst značky Infiniti jako technologického lídra je potvrzena i díky systému aktivního sledování jízdního pruhu, který představuje dosud nejpokročilejší technologii prevence opuštění jízdního pruhu na světě. Systém aktivního sledování jízdního pruhu je unikátní tím, že používá řízení (spíše než brzdy) k tomu, aby udržel vůz ve správném jízdním pruhu.

Výkonný Q50 Hybrid je vybaven benzínovým motorem V6 3,5 litru s odhadovaným zrychlením 0-100 km/h za méně než 5,1 sekundy. Sportovní podvozek, sportovní brzdy a systém rekuperačního brzdění jsou součástí výbavy. Na přijíždějící hybridní vozidlo chodce upozorní zvuková signalizace.

Model Q50 si každý může přizpůsobit vlastním potřebám díky široké škále doplňkové výbavy, která zahrnuje např. 18placová kola z hliníkové slitiny, elektricky ovládané střešní okno, navigační systém Infiniti, LED světlomety nebo využít možnosti pořízení balíčku s doplňkovou výbavou:

  • Balíček prvků zaměřených na pohodlí – 15 180 Kč: Přední a zadní parkovací čidla, stěrače s dešťovým senzorem, dvouzónová adaptivní klimatizace se samočinnou recirkulací a polyfenolovým filtrem.
  • Balíček multimediální výbavy – 80 960 Kč: Navigační systém, audio soustava BOSE Premium se 14 reproduktory.
  • Balíček prvků na uvítanou (standard ve výbavě Sport) – 37 950 Kč: Systém monitorování tlaku v pneumatikách, vyhřívaná vnější zrcátka
    s elektrickým ovládáním, sklápěním a synchronizací při couvání, klíč
    s inteligentním přístupem a rozšířenou pamětí, systém osvětlení na uvítanou, elektrické nastavení předních sedadel a pamětí, bederní opěra páteře u řidiče.
  • Balíček prvků viditelnosti – 32 890 Kč: Adaptivní přední světlomety, technologie Smart Beam zabraňující oslnění protijedoucích vozidel, systém sledování okolí vozidla s detekcí pohybujících se objektů a naváděním při parkování.
  • Balíček prvků řízení (standard ve výbavě Sport) – 25 300 Kč: Přímé adaptivní řízení a aktivní řízení jízdy v pruhu.
  • Balíček bezpečnostních prvků – 65 780 Kč: Adaptivní tempomat, systém upozornění a prevence vyjetí z jízdního pruhu systém sledování slepého úhlu, nouzové přímé brzděni, systém prediktivního varování před čelní srážkou, asistent kontroly vzdálenosti, prevence srážky při couvání.
Přečtěte si také:  Modernizovaný Citroën C3 Aircross už lze objednávat. Cena startuje na 359 900 Kč

Model Q50 si mohou zákazníci vybrat v jedné z osmi barev v nabídce: černá Obsidian Black, bílá Moonlight White, stříbrná Liquid Platinum, šedá Graphite Shadow, modrá Hagane Blue, hnědá Chestnut Bronze, červená Venetian Ruby a černá Malbec Black. Metalický lak je za příplatek 20 670 Kč.

Tisková zpráva/-PS-