Infiniti nabízí ambiciózním absolventům technických oborů jedinečnou příležitost pracovat pro tým Formule 1, a to díky její nové iniciativě globálního hledání talentů.

„Infiniti Performance Engineering Academy“absolvují dva vybraní kandidáti, kteří budou po dobu jednoho roku na pracovní stáži v trojnásobném vítězném týmu F1 Infiniti Red Bull Racing v Milton Keynes ve Velké Británii.

Dva vybraní absolventi budou pracovat po boku inženýrů Infiniti v továrně týmu F1. Kromě toho budou svůj pracovní čas trávit také v nedalekém technickém centru Infiniti v Cranfield, kde si budou moci zlepšit znalosti týkající se automobilových technologií budoucnosti.

Tento program je žhavou novinkou, která vzešla z partnerství společnosti Infiniti a týmu Red Bull Racing a bude přínosná pro obě strany.

Nábor kandidátů bude zahájen koncem letošního roku. V květnu 2014 začne výběr na lokální úrovni napříč několika regiony světa, kandidáti budou muset projít náročným výběrovým řízením za účelem posouzení jejich výkonnostního potenciálu a inovativního myšlení. Finalisté se potom budou prezentovat před komisí složenou z technických odborníků Infiniti a týmu Infiniti Red Bull Racing v červenci 2014, vítězové budou vyhlášeni na Velké ceně F1 ve Velké Británii. Stáž v týmu F1 začne v září 2014 a stipendium bude zahrnovat plat, ubytování a využití služebního vozu.

Johan De Nysschen, President Infiniti Motor Company, Ltd., komentuje novou iniciativu společnosti: „Infiniti Performance Engineering Academy je jedinečnou příležitostí pro špičkové technické talenty z celého světa. Mohou zažít nejvyšší úroveň výkonu a preciznosti jak v rámci F1, tak v oblasti vývoje silničních automobilů. Hledáme kandidáty, kteří budou sdílet naše nadšení, a otevíráme jim cestu k elitnímu členství v našem vývojovém týmu Infiniti.“

Adrian Newey, technický ředitel týmu Infiniti Red Bull Racing, dodává: „Jednou z hlavních výhod partnerství s Infiniti je naše schopnost využít její zdroje, od materiálu až po procesy a lidské zdroje. Je pro nás opravdu zajímavé těžit z celosvětového výběrového procesu, který přivede nejlepší nové talenty právě k nám. Díky překotnému tempu technického vývoje ve formuli 1 je zásadní neustále přinášet nové nápady pro udržení náskoku před ostatními týmy. Věříme, že poskytnutím příležitosti špičkovým absolventům pracovat s námi zajistíme dlouhodobý přínos jak pro nás, tak pro Infiniti.“

Další podrobnosti týkající se Infiniti Performance Engineering Academy – jak se přihlásit, kdy začne výběrové řízení atd. – budou průběžně zveřejňovány.

Přečtěte si také:  Netflix v polovině září uvede dokument o Michaelu Schumacherovi. Měl by odhalit i jeho stav po nehodě na lyžích

infiniti-formule-1 infiniti-formule-1-nahled

Tisková zpráva/-PS-