Infiniti dnes na mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu odhalí další krok své strategie expanze do nových segmentů prémiových vozů v podobě konceptu Q30.

Koncept Infiniti Q30 předznamenává vizi moderního designu kompaktního vozu značky Infiniti, který bude cílit na novou generaci zájemců o prémiové vozy.

“Stáváme se mladší značkou udávající trend,” uvádí Johan de Nysschen, President, Infiniti Motor Company, Ltd. Infiniti Q50 a nyní i koncept Q30 jsou důkazem našich slibů.”

De Nysschen a Alfonso Albaisa, výkonný ředitel Infiniti pro design, popisují koncept Q30 jako vůz, který nelze zaškatulkovat. Unikátní kombinace vlastností konceptu Q30 slučuje dynamiku a sportovní vzhled coupé, prostornost hatchbacku a vyvýšenost crossoveru. Je určen pro mladší zákazníky, kteří hledají alternativu k tradičním exkluzivním kompaktním vozům a jsou otevření přístupům, které popírají konvence.

Na konci tohoto desetiletí bude Generace X a Y reprezentovat 80 procent zákazníků v prémiovém segmentu očekávající nové modernější pojetí exklusivity.

Tým designérů společnosti Infiniti uplatnil u  Q30 výraznější, smyslnější tvary a naznačil tak budoucí směřování vývoje designového jazyka značky.

Společnost Infiniti již dříve oznámila plány na výrobu tohoto kompaktního modelu ve výrobním závodě v Sunderlandu ve Velké Británii, a to od roku 2015.

Kromě odhalení koncepčního vozu Q30 navíc de Nysschen ve Frankfurtu oznámí zahájení prodeje zcela nového sportovního sedanu Q50 v Evropě. V České republice bude dostupný od 961 160 Kč.

Nadcházející vstup do segmentu kompaktních prémiových vozů bude spojen opět se Sebastianem Vettelem v roli ředitele pro výkon Infiniti. Půjde o první model, na kterém se bude trojnásobný mistr světa F1 z týmu Infiniti Red Bull Racing podílet od jeho začátku.

Tisková zpráva/-PS-