I tuto sobotu je možné si na pražském magistrátu zažádat o výměnu propadlého řidičáku

Autor: Anina Russová - Zdroj: Magistrát hl. m. Prahy - Foto: Ministerstvo dopravy - 24. 11. 2023


Vzhledem k tomu, že Praha a Středočeský kraj ještě letos čeká nápor těch, kteří si musí vyměnit propadlý řidičák, rozhodl se pražský magistrát, že během dvou listopadových sobot otevře přepážky registru řidičů. První taková sobota byla 11. listopadu a využilo ji na 80 zájemců. Magistrát ale upozorňuje, že kapacita úřadu je vyšší.

„Zájem o výměnu řidičských průkazů je opravdu velký a ve stávajících úředních hodinách není kapacita zájemce obsloužit. Vycházíme jim vstříc a nabídli jsme druhou sobotu navíc, kdy si mohou záležitost vyřídit. Doporučujeme však vyřízení výměny online. Chtěl bych také poděkovat všem zaměstnancům, kteří nad rámec své pracovní doby půjdou opět v sobotu do práce,“ říká Martin Kubelka, ředitel Magistrátu hl. m. Prahy.

Řidičské průkazy pro žadatele s trvalým pobytem nebo obvyklým bydlištěm v České republice vydává v Praze registr řidičů odboru dopravněsprávních činností Magistrátu hlavního města Prahy na adrese Na Pankráci 1685/17,19, Praha 4 – budova Business Centrum Vyšehrad. O řidičák si mohou řidiči požádat online přes Portál dopravy nebo na kterémkoliv z 206 obecních úřadů obcí s rozšířenou působností po celé České republice. Výměna není vázána na adresu trvalého bydliště.

Magistrát také zmínil, že někteří řidiči přicházejí s výměnou v předstihu, jiní přinášejí již propadlé průkazy. Každoročně také značná část průkazů patří starším osobám nebo lidem ze zahraničí, kteří si už řidičský průkaz neobnovují. V loňském roce si takto za Prahu nevyměnilo průkaz asi 20 000 lidí.

Štítky: , , , ,

2 názory na “I tuto sobotu je možné si na pražském magistrátu zažádat o výměnu propadlého řidičáku”

    1. Samozřejmě řidičáku, ale mladej si to po sobě ani nepřečetl. Techničák nemůže být propadlý, jenom kontrola na STK.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru