Pokud jste někdy vyrazili do terénu s autem, které to umí a které bezvadně funguje, víte, jak moc návyková taková špinavá a poskakující jízda je. Mně osobně na tom asi nejvíc baví fakt, že je všem úplně jedno, jak moc jsem já i auto od bláta, a také jakési překonávání sama sebe. Když jsem poprvé za volantem absolvovala výjezd do kopce, kdy jsem z okna neviděla nic jiného než oblohu, bylo to jako pro jiného třeba zvládnutí maratonu. A od té doby mě baví jakákoliv možnost mimo silnice vyrazit.

Ovšem sama moc dobře vím, že to, co se možná na první pohled tváří jako malá louže, může být ve skutečnosti pořádný malér. A tak je to v terénu se vším, proto pokud už vyrazíte za dobrodružstvím, nejezděte sami. Parťák, ať už jen ve formě spolujezdce nebo ideálně ve druhém terénním autě, se vždy hodí. Třeba jen k tomu, aby natočil hodně vtipnou podívanou, kterou si můžete prohlédnout v přiloženém videu.

Uvidíte v něm něco, co kdysi bývalo auto. Jeep Cherokee. Ovšem ve výsledku z něj zůstala jen dosti zrezlá karoserie, což mělo za následek jeho dost neslavný konec. Jeho řidič se s ním pustil do vcelku bezpečně vyhlížející jámy, ta ale byla plná bahna. Asi sám netušil, jak moc hluboké a mazlavé tohle bahno je. Jeep tam samozřejmě zapadl, ale jeho schopnosti řidiči dovolují pokusit se o „vlastní“ záchranu.

To také udělal, ale chudák asi nečekal, že se nejspíš vlivem té koroze auto v jámě prostě zlomí napůl. Svépomoc k výjezdu z díry nestačila, takže ho kolega zapřáhl za lano a jeho síla byla na auto prostě už moc. Celá karoserie se zkroutila a rám nejspíš opravdu praskl. I tak to ale u toho, kdo natáčí, vyvolalo salvy smíchu.

Nejvtipnější ale je, že jakmile se auto dostalo z díry ven, srovnalo se. Nejde sice o žádnou opravu, ale je to hodně zajímavá podívaná.