I bez průšviháře Clarksona má Top Gear problém

Autor: Anina Russová - 28. 6. 2017


Když byl z Top Gearu odejit Jeremy Clarkson, rozhodli se odejít i zbylí dva moderátoři Hammond a May, mluvilo se o jeho konci. Po nějakých těch peripetiích se nakonec na moderátorských postech „nového“ Top Gearu ustálili Chris Harris, Matt LeBlanc a Rory Reid a pořad celkem úspěšně pokračuje dál.

S odchodem Clarksona se také mluvilo o tom, že produkce už nebude muset řešit problémy, které Jeremy často způsoboval. Ať už to byla urážka nějakého etnika, politika nebo třeba jen velmi vysoká rychlost. A to i v zahraničí.

A právě s posledním jmenovaným má Top Gear problémy i teď. Produkce musí řešit opravdu vysoké překročení rychlosti při natáčení v Norsku. Zde platí velmi tvrdá rychlostní omezení, a tak se takřka nikde nesmí jezdit rychlostí vyšší než je 100 km/h. Produkce si tak musela vyžádat speciální povolení, díky němuž mohli jezdit až 140 km/h. U nás nic moc, ale v Norsku už na ně hleděli jako na piráty.

Filmaři se ale nechali unést ještě víc, a to rovnou v tunelu, kde je umístěn radar. Dvěma autům v tomto tunelu byla naměřena rychlost 168 km/h a 243 km/h. Vedení BBC se už k celému problému vyjádřilo, ale podle nich je pokuta neoprávněná. Produkce si vyžádala přesný výpis toho, kdy auta rychlost překročila, protože je dost dobře možné, že se tak stalo v rámci natáčení, kdy měla tunel kvůli tomu uzavřen. Pak by řidičům nic nehrozilo, ale pokud se nechali unést mimo natáčecí dny, hrozí jim vysoká pokuta a navíc vězení. V Norsku vás totiž zavřou už za překročení maximální povolené rychlosti o 40 km/h.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru