Seznamte se vozem jménem Project P. Ne, není to žádná počítačová úprava, nejde ani o vtip. Tenhle “hondí” pickup je reálný a brousí si zuby na rekord na Nürburgringu.

Na svědomí ho má britské zastoupení značky Honda, které si pro stavbu vzalo jeden ze svých předprodukčních modelů. Ale nemyslete si, že jde o nějaký nepojízdný model dobrý leda tak k vystavení. Technici z divize speciálních projektů značky Honda vzali reálný Civic Type R, upravili ho a pohonnou jednotku přitom zachovali.

Ke stavbě bylo potřeba uříznout kus zadní části a zbavit se zadních sedadel. Zmizel i kus střechy, na jehož místo musel přijít zpevňující rám. Zajímavé je, že na zadní část korby se vešlo i to monstrózní křídlo, které na Hondě všichni tak milují (anebo nenávidí).

Jak už bylo řečeno, pod kapotou se nic nezměnilo. Zůstal zde přeplňovaný dvoulitr o výkonu 320 koní, který přenáší mauální šestistupňový manuál na přední kola. A pracuje vcelku dobře, protože Honda přemýšlí nad tím, že svůj nový pick-up vezme na Nürburgring a zajede nejrychlejší kolo mezi pick-upy.

No, nápad je to super, ale obáváme se, že ten rekord mají automaticky připsaný. S pick-upem tam totiž moc lidí na nejrychlejší čas nejezdí. Ale třeba teď začne…