Vypadá to, že kladenská pobočka společnosti LEGO rozjela celkem zajímavou módu, kterou je stavění dokonalých replik aut. Tou nejnovější je Honda Civic Type R, která sice nevznikla v Kladně, ale styl má také velký.

Je to už rok, kdy byl právě v Kladně postaven fantastický a navíc funkční model Bugatti Chiron. A od té doby se k němu přidal McLaren Senna. Ze stavebnice LEGO – i když ne v Kladně – byl postaven ale také třeba klasický Volkswagen a mnoho dalších. A co projekt, to větší a větší paráda, kterou nelze nic jiného než obdivovat s otevřenou pusou.

Přesně to se nám děje při sledování krátkého videa australského zastopupení značky Honda. To se totiž rozhodlo, že pro marketingové účely postaví svou pekelně ostrou břitvu, tedy model Civic Type R. Potřebovalo k tomu ocelový rám, na kterém stojí různě poskládaných 320 000 kostiček lega.

Test Honda Civic Type R (2017)

A nemyslete si, že si ty kostičky Honda nechala nějak upravit. Jsou to ty stejné kostičky, které možná doma mají i vaše děti. Stavba zabrala 1300 hodin práce a z lega je vlastně úplně vše, kromě funkčního osvětlení. To je možné ovládat přes chytrou aplikaci v tabletu. Z lega jsou „pneumatiky“, nárazníky i brzdiče s nápisem Brembo. Až tak dokonalá ta stavba je.

A ještě pár detailů z celé stavby. Tým, který se na ní podílel, si celý projekt nejprve pečlivě rozkreslil jako technickou dokumentaci. Zároveň měl celou dobu přístup k reálnému Civicu Type R, aby mohl kontrolovat každý detail. Stavitelé pak přiznali, že nejtěžší bylo na auto nasadit lego okna a také lego stěrače. Ale nakonec se povedlo a na působivý výsledek se můžete podívat ve videu.

Mimochodem, tento stavebnicový Civic má prakticky totožnou hmotnost, jako ten reálný. Rozdíl je opravdu mizivý. Stavba má 1300 kilogramů a pravý Civic Type R váží 1380 kilogramů. A mimochodem, vypadá to, že australské zastoupení Hondy Type R moc rádo propaguje. A dělá to dobře. Už před pár týdny prozradilo, že ho věnovalo australské policii. Tak se má dělat propagace, co myslíte? 🙂