Honda podepsala memorandum pro podporu uvedení vozidel FCEV na trh

Autor: Pavel Srp -   11. 10. 2012


Společnosti Honda, Toyota, Nissan a Hyundai podepsaly v Kodani Memorandum o porozumění (MoU) s organizacemi severských zemí podporujících uvedení elektromobilů poháněných palivovými články (FCEV) na trh a rozvoj infrastruktury čerpacích stanic na vodík v letech 2014 až 2017. Toto memorandum zdůrazňuje odhodlání společnosti Honda zaměřit se na vývoj elektromobilů s palivovými články, které Honda považuje jako jedinou technologii s nulovými emisemi.

Honda se zabývá výzkumem a vývojem palivových článků od poloviny osmdesátých let a od té doby stojí v čele jak výzkumu a vývoje, tak i v prodejích této technologie. Minulý měsíc Honda oznámila, že v roce 2015 uvede na trh v Japonsku, USA a Evropě zcela nový elektromobil poháněný palivovými články. Tento nový vůz představí další technologický pokrok a významné snížení nákladů.

Podepsané Memorandum se snaží vytvářet dialog s veřejnými a soukromými subjekty v Norsku, Švédsku, na Islandu a v Dánsku o urychlení uvedení FCEV vozidel na trh. Memorandum navazuje na dohodu podepsanou výrobci automobilů v Evropě v roce 2009, která označila rok 2015 jako možný horizont pro uvedení těchto vozidel na trh v regionech, kde je k dispozici infrastruktura čerpacích stanic na vodík.

V komentáři k účasti Hondy na tomto projektu, Ken Keir, výkonný viceprezident společnosti Honda Motor Europe řekl: „V roce 2002 se Honda stala první automobilkou na světě, která uvedla do silničního provozu automobil poháněný palivovými články a nabídla jej tak běžným uživatelům, dodala vůz Honda FCX fleetovým zákazníkům ve Spojených státech a v Japonsku. Chceme i nadále zajímat vůdčí pozici ve vývoji technologie palivových článků ve světě, včetně Evropy. Toto memorandum potvrzuje náš závazek.“

Memorandum o porozumění bylo podepsáno za přítomnosti dánského ministra dopravy a ředitele Mezinárodní Energetické Agentury (IEA) a Ředitelství pro udržitelnou energetickou politiku a technologie na konferenci 3GF (Global Green Growth Forum) v Kodani.

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek