Japonská automobilka Honda nás na svůj nový moderní supersport už nějakou tu dobu láká. Stejně jako v případě ostré verze Civicu, to ale trvá strašně dlouho! Pomocí všemožných lákadel nás sice drží v tom správném pnutí, nicméně tato dobrá zpráva už by měla být ta poslední, která něco slibuje. Sériová podoba Hondy NSX se objeví už za tři týdny na autosalonu v Detroitu!

 

Honda po vzoru aktuálních trendů představuje NSX pomocí video teaseru, který je značně potemnělý, přeci nevystřílí veškeré trumfy hned na začátku… I tak je ale zřejmé, že odlišností bude od představeného konceptu pouze pár. Lze očekávat kosmetické změny předního a zadního nárazníku, vůz bude mít asi o něco větší zadní křidélko a největší novinkou se stanou výdechy na kapotě a kola se střízlivějším designem. Za to jde do Japonska palec nahoru.

Veškeré technické info je zatím takovým veřejným tajemstvím, nicméně lze očekávat, že moderní NSX bude hybridní supersport s motorem V6 (twin-turbo), který bude umístěným uprostřed podélně a doplněn o tři elektromotory a dvouspojkovou převodovkou. Jeden motor bude společně s šestiválcem roztáčet zadní kola a další dva se postarají o vektorování točivého momentu kol přední nápravy v zatáčkách, případně o plnou akceleraci v přímém směru.

Nenechte se zmást použitím značky Acura, pod tímto názvem se bude prodávat právě v USA, kde dojde k jeho představení. Sladkou tečkou na závěr budiž sliby Hondy, které hlásají dynamiku Ferrari 458 Italia za cenu Audi R8. Máme se na co těšit!