honda_e_prototype

Společnost Honda na mezinárodním autosalonu v Ženevě 2019 představí celou řadu svých nejnovějších a nejzajímavějších vozů, včetně modelu Honda e Prototype, který bude uveden ve světové premiéře.

Vedle toho Honda v Ženevě ohlásila další urychlení svého úsilí v oblasti elektrifikace. Společnost oznámila svůj záměr, v souladu s nímž mají mít do roku 2025 všechny vozy prodávané v Evropě elektrifikované hnací ústrojí. Tyto nové ambice vycházejí z cíle, který si společnost stanovila v roce 2017, podle něhož měly být do roku 2025 elektrifikovány dvě třetiny prodaných vozů. Stávají se tak hlavním hnacím motorem globálního přesunu k elektrifikaci, který společnost Honda ohlásila v rámci své vize pro rok 2030.

Honda e Prototype

Další důkaz o ambicích společnosti Honda na poli elektrifikace přichází ve formě modelu Honda e Prototype. V Ženevě zažívá svoji světovou premiéru a je předzvěstí prvního sériově vyráběného akumulátorového elektromobilu Honda pro evropský trh.

Pokračující zavádění plně hybridní technologie

Počátkem roku 2019 společnost Honda úspěšně uvedla na trh zcela nový vůz CR-V Hybrid, který využívá plně hybridní technologii i-MMD se dvěma elektromotory. Společnost Honda předpokládá, že v rámci cílů vedoucích k 100% elektrifikaci do roku 2025 bude plně hybridní technologie hrát klíčovou roli.

Honda vyvíjí aktivity v oblasti technologií řízení energií pro Evropu

Společnost Honda u příležitosti ženevské tiskové konference sdělila první podrobnosti o budování partnerství pro technologie řízení energií pro Evropu. Tímto oznámením navazuje na koncept obousměrného nabíjení Power Manager, který byl poprvé představen na autosalonu ve Frankfurtu v roce 2017.

Záměrem společnosti je vybudovat portfolio produktů a služeb v oblasti řízení energií a nabízet v Evropě komplexní řešení jak pro majitele elektromobilů, tak pro provozovatele služeb.

Další jedinečné exponáty

Mezi další zajímavé exponáty ve stánku firmy Honda patří zcela nový model CR-V Hybrid a model HR-V v nové sportovní variantě. V rámci vyhrazeného prostoru pro motoristický sport budou vystaveny dva závodní monoposty Formule 1 FIA vybavené motory Honda a vedle nich také široká řada motocyklů značky Honda.

Představení modelu Honda e Prototype

Model Honda e Prototype, který je předzvěstí nového kompaktního elektromobilu, zažívá svou celosvětovou premiéru. Model Honda e Prototype je navržen s ohledem na požadavky moderního životního stylu a spojuje v sobě jedinečný design, pokročilé funkce a dynamické jízdní vlastnosti. Jedná se o vozidlo, které se dokonale hodí do městského prostředí.

Přečtěte si také:  Audi se chystá na Rallye Dakar. Opustí kvůli tomu Formuli E

Model Honda e Prototype je vývojovým nástupcem konceptu Urban EV z roku 2017. Byl vyvinut s důrazem na jednoduchý design a účelnost a díky pokročilým funkcím a důmyslným technologiím umožňujícím snadné propojení se dokonale začlení do moderního městského životního stylu. Čisté linie karoserie doplňuje kamerový systém zrcátek a zapuštěné „vyskakovací“ kliky dveří. Elegantní křivky karoserie jsou vedeny od kapoty k panoramatickému čelnímu sklu a plynulé přední sloupky se sklem dokonale lícují. Uvnitř je dvojitý horizontální displej nové generace společně s propojeným informačním a zábavním systémem začleněn do pohodlné kabiny, která s využitím příjemných a moderních materiálů navozuje dojem exkluzivního minimalistického salónku.

První kompaktní vůz Honda založený na platformě speciálně vytvořené pro elektromobily poskytuje spojení efektivity a výkonu, které najde dokonalé využití v městském prostředí. Vůz Honda e Prototype má dojezd přes 200 km a je vybaven funkcí rychlého dobíjení, díky níž lze 80 % kapacity akumulátoru dobít za 30 minut, což je ideální řešení pro každodenní dojíždění. Výkonný elektromotor s pohonem zadní nápravy, v souladu s trendem pro malé vozy nové generace, zajišťuje dynamické jízdní vlastnosti, které na silnici poskytují působivý a emotivní zážitek.

Oficiální rezervace na vůz Honda e Prototype budou zahájeny na vybraných evropských trzích počátkem léta 2019. Potenciální zájemci se mohou registrovat již nyní prostřednictvím webové stránky Honda.

K dnešnímu datu Honda obdržela 15 000 registrací ohledně e Prototype.

Honda vyvíjí aktivity v oblasti technologií řízení energií pro Evropu

Společnost Honda u příležitosti ženevské tiskové konference sdělila první podrobnosti aktivit rozvoje technologií řízení energií pro Evropu. Tímto oznámením navazuje na koncept obousměrného nabíjení Power Manager, který byl poprvé představen na autosalonu ve Frankfurtu v roce 2017.

Záměrem firmy je vybudovat portfolio produktů a služeb v oblasti řízení energií a nabízet v Evropě komplexní řešení jak pro majitele elektromobilů, tak pro provozovatele služeb.

Honda spolupracuje se společností EVTEC na dalším vývoji své obousměrné technologie Power Manager (která je kompatibilní s akumulátorovými elektromobily, jako je Honda e Prototype) a v nadcházejících letech plánuje přijít s nabídkou komerční verze.

Společnost rovněž oznámila uzavření smlouvy se dvěma externími partnery:

  • společností Moixa, která se specializuje na technologii „agregace zdrojů“, která zákazníkům umožňuje využívat výhody sdíleného řízení a kapacity akumulátoru elektromobilu
  • společností Ubitricity, předním dodavatelem řešení v oblasti dobíjení, který prosazuje inovativní přístup k nabíjení přímo na ulici v městských oblastech
Přečtěte si také:  Segway Powersports oficiálně vstupuje na český a slovenský čtyřkolkový trh

Dalším krokem je zahájení studií proveditelnosti pro technologie společnosti Honda ve Spojeném království v Londýně a německém Offenbachu. Oznámení o dalším průběhu jsou očekávána ještě letos.

HONDA COMMITS TO TOTAL ELECTRIFICATION IN EUROPE BY 2025

Zbrusu nové varianty oblíbených sériově vyráběných vozů

Součástí expozice je zcela nový model CR-V s pokročilou technologií hybridního hnacího ústrojí. Jedná se o první SUV od Hondy, který je v Evropě k dostání v hybridním provedení. Nabízí vyšší komfort a možnosti konektivity a také větší prostor a univerzálnost.

Systém Honda Hybrid Performance vyžívá technologii inteligentního pohonu s více režimy (i-MMD) a skládá se ze dvou elektromotorů, zážehového motoru s Atkinsonovým cyklem a inovativní převodovky s pevným převodovým poměrem. Tři inteligentní režimy jízdy zajišťují vysokou míru realistického propracování, citlivosti a funkčnosti.

Společnost Honda také poprvé na významné mezinárodní výstavě představí novou variantu HR-V Sport. V této nové verzi je v rámci řady HR-V poprvé použit 1,5litrový zážehový motor VTEC TURBO, dále nová vyspělá technologie tlumičů „Performance Damper“ a na míru připravená vylepšení karoserie i interiéru.

Mezi další vystavené modely Honda patří nový sedmisedadlový model CR-V, model Honda Civic 1.0T Sportline a model Honda Jazz.

Na absolutní špici moderního motoristického sportu

Poprvé za éru hybridního pohonu je společnost Honda partnerem dvou týmů v Mistrovství světa Formule 1 FIA 2019. Firemní stánek v Ženevě zpestří jezdci z týmů Aston Martin Red Bull Racing a Scuderia Toro Rosso, kteří závodí na vozech s motory Honda. Sezóna Formule 1 startuje 17. března v australském Melbourne.

Po boku sériově vyráběného modelu Civic Type R bude vystavena nejnovější verze vozu Civic Type R TCR, který od své celosvětové soutěžní premiéry loni v lednu získal sedm velkých titulů a 41 vítězství v závodech. Čtyři vozy se zúčastní seriálu WTCR – Světového poháru cestovních vozů FIA, v němž v roce 2019 působí zákaznické týmy. Jezdci Esteban Guerrieri a Nestor Girolami zastupují stáj ALL-INKL.COM Münnich Motorsport, zatímco kolegové z Honda Racing Tiago Monteiro a Attila Tassi závodí za tým KCMG.

Součástí expozice na výstavě bude rovněž převratný supersportovní model Honda NSX 2019.

honda-civic-tcr-2018

Motocyklové hvězdy

Fanoušky motocyklového sportu jistě přivede ke stánku firmy Honda v Ženevě vítězný stroj RC213V z roku 2018, na němž jezdí Marc Marquez z týmu Repsol Honda.

Přečtěte si také:  Test elektromobilu Kia e-Soul (2021)

Tento závodní speciál bude vystaven po boku slavných sériových motocyklů, mezi nimiž bude nekapotovaný stroj CB1000R ve stylu „Neo Sports Café“, impozantní luxusní cestovní motocykl Goldwing o objemu 1800 ccm a klasický mini-bike Honda Monkey v moderní podobě.

Příslušenství Honda

Společnost Honda na Mezinárodním autosalonu v Ženevě 2019 představuje nové doplňky a sady příslušenství pro celou řadu modelů a nabízí tak zákazníkům možnost vylepšit a upravit si své vozy Honda podle vlastních představ.

Honda CR-V

  • Sada Style: Vylepšená úprava v barvě karoserie pro dolní přední a zadní nárazník a boční prahy, která vozu CR-V dodává robustní postoj a impozantní vzhled.
  • Stříbrné prvky vnitřního obložení: stříbrné vložky s jemným povrchem pro přístrojovou desku, středovou konzoli a panely předních i zadních dveří.
  • Sada Aero: Řada vylepšení karoserie, které dodají vozu dynamičtější a propracovanější vzhled. Patří k nim přední nárazník Aero v barvě karoserie a zadní nárazník Aero s barvou karoserie a úpravou Alabaster Silver. Elegantní hliníkové stupačky prahů tvoří celek s bočním profilem vozu CR-V, vynikají černými detailními prvky a zároveň jsou praktické. Spojler zadních výklopných dveří dodává zadní části vozu sportovní výraz.

Honda HR-V

  • Sada Aero: Sofistikované vylepšení pro vůz HR-V, které mu dodá ještě dynamičtější vzhled. Přední a zadní nárazníky Aero jsou zvýrazněny stylovým černým chromováním, zatímco stupačky prahů jsou praktické a elegantní. Spojler v barvě karoserie na zadních výklopných dveřích propůjčuje vozu sportovní nádech.

Honda Civic Type R:

  • Sada Carbon Exterior: Karbonové kryty zrcátek ve sportovním stylu, karbonová dekorace středního sloupku, karbonový zadní spojler a karbonová dekorace zadního difuzoru. Kombinace jedinečných červených prvků se vzorem z karbonových vláken má za cíl zdůraznit aerodynamické detaily vozu Type R.
  • Sada Carbon Interior: Další prvky v karbonovém provedení pro přístrojovou desku, středovou konzolu a prahy, které podtrhují sportovní vzhled interiéru modelu Type R.