Na letošním frankfurtském autosalónu představí společnost Honda studii Civic Tourer „Active Life Concept“. Tato studie modelu Tourer klade důraz na velký prostor pro zavazadla a univerzálnost v rámci segmentu nižší střední třídy. Studie Concept je důkazem, že styl a prostor se mohou navzájem doplňovat: zakázkový odstín laku zdůrazňuje elegantní a sportovní karoserii a příslušenstvím vybavený interiér splňuje nároky aktivního životního stylu a potřeb jeho uživatelů.

Jedinečné středové umístění palivové nádrže Civic Tourer Active Life Concept umožňuje plně využívat zavazadlový prostor o objemu 1 668 litrů s nízkou nakládací hranou. Vybavení zahrnuje chytrý nosič, na který lze naložit dva bicykly. Vysunovací rameno pak usnadňuje údržbu a opravy. Dalším příslušenstvím pro údržbu je zabudovaný vzduchový kompresor, velké světlo na zadních výklopných dveřích, větší stínítka a vysouvací lavička. Díky těmto doplňkům je studie Concept ideálním vozem pro vášnivé cyklisty. V bočním obložení zavazadlového prostoru je zabudován box na nářadí, držák na láhev, zásobník na vodu a držák předního kola. Dalším chytrým úložným řešením je střešní box speciálního aerodynamického tvaru, ve kterém lze převážet základní cyklistické vybavení, jako jsou boty a přílby.

Dynamický styling karoserie studie Civic Tourer Active Life Concept odráží sportovní a aktivní životní styl zákazníka: zakázkový modrý lak s lehkým odstínem Gun Metal a stříbrná hrana střechy zvýrazňují elegantní styl a aerodynamický design modelu Civic Tourer. Sportovní vlastnosti vozu Civic Tourer dále zdůrazňují nová 18palcová litá kola a zakázkový tvar zadního nárazníku.

Zakázkové prvky se rovněž nacházejí v interiéru: modré stehování na volantu a řadicí páce a sportovní černý potah stropu, podobně jako u modelů Civic Sport a Civic Type R.

Přední sedadla potažená kombinací semiše a kůže mají černou páskovou texturu a modré lemování. Toto lemování vede středem a podél horního vnějšího okraje sedadla, odkud přechází do semišového obložení dveří.

Prostor samozřejmě nesmí narušovat úspornost. Důkazem této zásady a jedinečných úsporných vlastností nových motorů i-DTEC z řady Honda Earth Dreams Technology je světový rekord GUINNESS WORLD RECORDS v úspoře paliva, kterého bylo s modelem Honda Civic Tourer 1.6 i-DTEC nedávno dosaženo. Během červnové 25denní „praktické“ zkoušky dosáhl vůz na trase 13 498 km (8 387 mil), která vedla 24 sousedícími zeměmi EU, průměrné spotřeby 2,82 litru na 100 km (100,31 m/g).

Přečtěte si také:  Elektromobil BMW Concept i4 představuje svůj zvuk. Pracoval na něm i Hans Zimmer

Model Civic Tourer 1.6 i-DTEC, se kterým bylo dosaženo rekordu GUINNESS WORLD RECORDS, bude společně se studií Civic Tourer Active Life Concept a také novou řadou modelů Honda k vidění na letošním frankfurtském autosalónu na stánku B11 v hale 9.0 (15. – 16. září).