Úpravců BMW je spousta, přičemž mezi ty nejznámější asi můžeme zařadit společnosti Hamann nebo AC Schnitzer. Čas od času se ale na scéně objeví i někdo prakticky neznámý a proti těmhle stálicím malý a zaujme. Mezi ty se právě teď zařadila i lidé ze společnosti Exotics Tuning, kteří nám tak trošku vyrazili dech.

Vozy BMW milují a překvapivě to s nimi opravdu umí. Doporučuji vám projít si jejich facebookovou stránku, kde každé modro-bílé srdce opravdu zaplesá. My se ale teď budeme věnovat jejich pojetí nejnovějšího BMW M3 (F80). Jejich nabídka úprav téhle krásky zahrnuje dvě varianty: Street Series a Track Pack. Vzhledem k tomu, že Track Pack je stále ještě ve vývoji a měl by být představen až během příštích pár dní, podíváme se na zoubek verzi Street Series.

V prvé řadě je potřeba zmínit, že u Exotics Tuning jsou si dobře vědomi toho, jak moc se BMW povedla pohonná jednotka a ponechali ji beze změn. Vždyť také proč měnit něco, co funguje, a řadový dvakrát přeplňovaný šestiválec o objemu 3,0 litru o výkonu 317 kW/431 koní a točivém momentu 550 Nm šlape jako hodinky. Věnovali se tedy úpravě zevnějšku, kde si pohráli s nárazníky, prahy, zadním difuzorem a přidali decentní zadní křidélko. Výsledek je vážně super! Decentní a přitom dost ostré na to, aby všem bylo jasné, s kým mají tu čest.