SEAT před pár dny představil novinky pro letošní frankfurtský autosalon. Jednou z těch nejvýznamnějších je SEAT Leon Cupra R. Jde o limitovanou edici s výkonem zvýšeným až na 310 koní. Není to ovšem poprvé, co SEAT takto výkonné auto prodával.

SEAT v roce 2010 vyhrál šampionát cestovních vozů (WTCC) a při této příležitosti si švýcarské zastoupení značky připravilo speciální limitovanou edici nazvanou jako SEAT Leon Cupra R310 World Champion Edition. Toto provedení vychází ze sériového Leonu Cupra R, který poháněl přeplňovaný motor 2.0 TFSI s výkonem 265 koní. Na autě spolupracoval švýcarský importér s dvorním úpravcem ABT Sportsline, který zvýšil výkon právě na 310 koní. K tomu dodal nově naladěný tvrdší podvozek a výkonnější brzdy.

Kromě techniky se úpravy dotkly také vzhledu. Několika změn se dočkal interiér, nová jsou například sportovní sedadla čalouněná Alcantarou, palubní deska dostala grafiku šachovnice a bohatší je sériová výbava, která zahrnovala i navigační systém. Polepy dostala karoserie také z vnější části, díky čemuž si tuto speciální verzi s ničím nespletete.

SEAT Leon Cupra R310 World Champion Edition se prodával oficiálně pouze ve Švýcarsku, tedy v zemi, kde je oficiálně již více než půl století zakázán motorsport. Série byla omezena na 200 kusů a cena byla stanovena na 44 900 franků, v přepočtu podle aktuálního kurzu by to bylo něco přes milion korun.