Herečka Margot Robbie byla představena jako nová ambasadorka Nissanu pro elektromobily. Na světoznámém závodním okruhu Velké ceny Monaka si vzala na půlnoční projížďku radikální, plně elektrický, sportovní Nissan BladeGlider.

Prototyp Nissan BladeGlider, s maximální rychlostí až 190 km/h, který pokoří 100 km/h za méně než pět sekund, nabourává tradiční představy o tom, jak může vypadat plně elektrický sportovní vůz budoucnosti. Tento prototyp, zosobňující všechnu zábavu a vzrušení plně elektrických vozidel, je součástí vize Inteligentní mobility Nissan definující, jak by se měla vozidla řídit, napájet a začleňovat do společnosti.

Margot Robbie prohnala tento nekonvenční třísedadlový vůz uzavřeným okruhem monackých ulic, aby pak přesedla do druhého vozu BladeGlider. Dvojice vozů o výkonu 272 koní závodila v kultovním tunelu, vzájemně se předháněla v úseku Massenet a do honosného cíle dojela zatáčkou Casino Square.

Ve videoklipu uvidíme hvězdu filmů Sebevražedný oddíl a Vlk z Wall Street předvádět driftování v modelu Nissan BladeGlider v jedné z nejslavnějších zatáček motoristického sportu – kultovní „vlásence“ Fairmont Hairpin.

Margot Robbie k tomu říká: „Teď je pro elektromobily opravdu vzrušující doba. Stále více lidí se rozhoduje pro elektrický pohon a připravují tak cestu k udržitelnější budoucnosti. Nissan BladeGlider je ukázkou toho, jak by mohla vypadat chytřejší, vysoce výkonná vozidla budoucnosti.“

Jakožto výrobce světově nejprodávanějšího elektromobilu, modelu LEAF, společnost Nissan rovněž přináší revoluci do toho, jakým způsobem se energie generuje a využívá. Nabízí produkty, jako je inteligentní ukládací systém xStorage Home a technologie vehicle-to-grid, která dokáže zapřáhnout výkon baterií z elektromobilů.

Ředitel společnosti Nissan Europe pro elektromobily Gareth Dunsmore konstatoval: „Elektrická revoluce právě probíhá. Pro nás, jako globálního lídra v oblasti elektromobilů, a vzhledem k rychle se blížícímu masovému rozšíření elektrických vozidel je důležitější než kdy dříve, abychom prezentovali všechny výhody jízdy elektromobilem – od energetické účinnosti až po udržitelnost, od jízdních vlastností až po výkon. Díky spolupráci s Margot se naše sdělení o osobních a společenských výhodách elektromobilů dostane k ještě více lidem.“

Gareth Dunsmore dodal: „Program Nissanu „Electrify the World“ vyzdvihuje význam spolupráce nás všech na dosažení pozitivních změn v našich komunitách. Chceme inspirovat lidi, aby podnikali smysluplné kroky směrem k větší čistotě a bezpečnosti měst.“

Nissan BladeGlider bude vystaven na 87. mezinárodním ženevském autosalonu od 7. do 19. března 2017. Tento plně elektrický sportovní vůz, vyvinutý z původního konceptu poprvé představeného v roce 2013, je předzvěstí celého souboru technologií budoucnosti, které budou v sobě spojovat technologie Inteligentní mobility, šetrnost k životnímu prostředí a jízdní vlastnosti sportovního vozu.

Přečtěte si také:  Nechal se natočit, jak po okresce jede více než 200 km/h. Sám se udal na policii a šéf značky se veřejně omluvil

Monte Carlo bylo pro Nissan ideálním místem k představení tohoto vzrušujícího nového partnerství s herečkou Margot Robbie. Monako má bohatou historii závodů v ulicích města a přijalo ambiciózní strategii udržitelnosti se závazkem snížit uhlíkové emise do roku 2030 o 50 %.