Hennessey Venom GT pokořil rychlost více než 420 km/h! – video

Autor: Tomáš Junek -   5. 4. 2013


Naposledy jsme vás informovali o ohromujícím zrychlení tohoto ultrasportu, nyní se montuje Veyronu i do maximálky. Venom GT nepřekonal 420 km/h jen o nějaký trapný 1 nebo 2 km/h, ale rovnou o 7,6 km/h. Se svojí maximální rychlostí 427,6 km/h se stal nejrychlejším sériově vyráběným autem na světě!

Nesmíte si však plést Hennessey Venom GT s Lotusem Elise, z kterého vychází. S ním už má společné jen tvary, protože všechny funkční části vozu byly buď nahrazeny nebo přímo odstraněny. Kde byste čekali čtyřválcový motor, tam Hennessey zamontovalo sedmilitrové monstrum V8 dopované dvěma turbodmychadly. Výsledný výkon je neuvěřitelných 1 244 koní a točivý moment je ještě více k neuvěření – 1 566 Nm. Tyto hodnoty pak s autem vážícím 1 258 kg dělají hotové divy.

Venom GT byl postaven před 8 let starou výzvu, kterou učinilo Bugatti se svým Veyronem nejrychlejším produkčním autem světa – tedy až do teď. Hennessey Performance vzalo svého sériového Venoma GT, namontovalo do něj dva akreditované měřiče rychlosti a vypustilo ho na letištní dráhu dlouhou 4,6 kilometru. Video pak mluví samo za sebe – pokoření rychlosti 427,6 km/h na vzdálenosti jen 3,2 km!

Venom GT dokázal vyprodukovat úctyhodná čísla, ale s největší pravděpodobností se zatím do Guinnesovy knihy nezapíše. V roce 2010 totiž Bugatti Veyron Super Sport dokázal jet rychlostí 431 km/h, což ho technicky stále činí nejrychlejším produkčním autem na světě. U Hennessey však řekli: „Ne tak rychle!“ Zákazníci Bugatti totiž dostávají elektronicky omezené verze svých Super Sportů na rychlost 414km/h. Navíc testování Veyronu probíhalo v soukromém testovacím zařízení Ehra-Lessien v Německu, kde je rovinka dlouhá 9 km, což je téměř dvojnásobek dráhy, kterou mělo k dispozici Hennessey. Technický ředitel Hennessey Performance, John Hennessey, se nechal slyšet: „Kdybychom měli stejně dlouhou dráhu, náš Venom GT by zvládl dokonce přes 440km/h.“

No nic. Zatím se bude muset Venom GT spokojit s titulem Nejrychlejší sériově vyráběné auto dostupné veřejnosti. :-)

-TJ-

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *