V Hennessey Performance Engineering se tentokrát zaměřili na odcházející legendu, Dodge Viper. V souvislosti s faktem, že Dodge ohlásil oficiální konec modelu Viper, a to bez nástupce, se kolem “Zmije” zvedla neskutečná vlna zájmu. Škoda, že až teď, když právě malý zájem a nízká prodejní čísla bylo to, co poslalo tenhle model hrobníkovi na lopatu.

Na první pohled vypadá úprava dost nenápadně. Jenže jak už dobře známe Hennessey, nic nenápadného ani nezajímavého jejich brány neopouští. Tady stačí letmý pohled na kapotu, nápis Supercharged tak nějak mluví za vše. Úpravci se v tomto případě zaměřili výhradně na techniku vozu. Hlavní změny se tedy odehrávají pod kapotou. Původně atmosférický vidlicový desetiválec o objemu 8,4 litru se nově dočkal přeplňování kompresorem. Měnilo se toho však více. Nové je také vstřikování paliva a logicky nemůže chybět ani nový software řídící jednotky. Významně byl upraven také chladicí i výfukový systém.

Tohle všechno má za výsledek dech beroucí hodnoty. Na zadní kola po úpravách putuje téměř 800 koní (603 kW) při 6 200 otáčkách za minutu a točivý moment má maximální hodnotu 1 071 Nm při 4 200 otáčkách za minutu. A díky tomu je akcelerace z 0 na 96,6 km/h otázkou pouhých 2,9 sekund! Pro Američany důležitý sprint na čtvrt míle s pevným startem zvládne Venom za 10,5 s. Na závěr máme dobrou zprávu pro všechny majitele Viperů. Takhle upravit lze téměř jakýkoliv kus s rokem výroby 2013 – 2017.