Hennessey HPE800/850 Charger Hellcat: když je přes 700 koní málo – foto

Autor: Jan Karlík - 23. 8. 2015


Dodge Charger SRT Hellcat je peklo samo o sobě. V sériovém provedení má 717 koní a díky této hodnotě je nejrychlejším produkčním sedanem světa. Jenomže pak je tu firma Hennessey Performance Engineering. A ti, když se do něčeho pustí, koně pod kapotou se začnou zázračně množit.

V nabídce texaského úpravce se objevily rovnou dvě možné modifikace pro Hellcat. A jak to tak bývá, i tady se primárně zaměřili na úpravu řídící jednotky. Podařilo se zvýšit tlaky a Hennessey přišlo také s vlastním vzduchovým filtrem. První úprava s názvem HPE800 tak nabídne rovných 600 kW/816 koní, ale pro ještě větší extrémisty přichází úprava s názvem HPE850, u které se podařilo dosáhnout výsledné hodnoty až 635 kW, tedy 863 koní. Na zadní kola… Uff. :)

A protože v Hennessey zůstali soudní, a vždy jim tak trochu šlo hlavně o výsledné cifry, v kolonce výkon, provedené změny se týkají jen techniky. Na vozu tedy neuvidíte žádné zběsilé spojlery ani žádné jiné pozlátko. Jedinou změnou patrnou z pohledu na exteriér je označení verze a příslušnosti k ladičské firmě Hennessey na zadní části vozu.

Co se týče interiéru, zde se pak setkáte s číslovanou plaketkou na palubce a v motorovém prostoru, na opěrkách hlavy předních sedaček se pyšní vyšité logo firmy. A tím to končí.

Štítky: , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru