Hackeři úspěšně zaútočili na Ferrari a ukradli data o zákaznících. Chtějí výkupné, automobilka jej nezaplatí

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Automobilwoche - Ilustrační foto: Ferrari - 22. 3. 2023


Hackerské útoky jsou na denním pořádku. Útočí se na běžné lidi, na státní i nestátní instituce, ale i na velké firmy. Své by o tom mohlo vyprávět také Ferrari. To totiž v současnosti s hackery řeší vážný problém. Podařilo se jim totiž do automobilky dostat a ukrást ze systému data o zákaznících. Hackeři už Ferrari kontaktovali a za ukradená data požadují výkupné. Ferrari ale zaplatit nechce a naopak si najalo jiné počítačové experty a zahajuje vyšetřování.

Ferrari se k hackerskému útoku, jeho závažnosti a velikosti pochopitelně nijak nevyjadřuje. Italský výrobce sportovních automobilů jen kontaktovat své zákazníky a upozornil je na to, že mohlo dojít k úniku jejich dat.

Přečtěte si také:  Ferrari má vyprodáno na 2 roky dopředu, přesto znovu otevírá objednávky na Purosangue

Ferrari už únik dat řeší po své linii, výkupné zaplatit odmítlo, protože tím nechce a nebude podobné aktivity podporovat. Pachatelé by tím prý získali jen více finančních prostředků na další podobné útoky. Místo toho najalo přední světoznámou společnost, která se zabývá internetovou bezpečností, aby tento hackerský útok vyšetřila a informovala příslušné orgány. Automobilka dále dodala, že tato skutečnost nemá a nebude mít žádný vliv na její obchodní operace.

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *