Texaskou firmu Hennessey Performance asi nemusíme blíže představovat. Většinou stojí za dost brutálními výkony automobilů americké produkce. Stejně tomu je také v tomto případě. Tentokrát se zaměřili na nejluxusnější vůz produkce automobilky GMC a nejsilnějšímu osmiválci v nabídce dodali přeplňování.

GMC Yukon Denali HPE650 2

V Hennessey Performance se už dávno nesoustřední pouze na sportovní sedany a kupé. V jejich nabídce dost často figurují také pick-upy a SUV. Právě do poslední kategorie spadá GMC Yukon Denali. Ten má ve svém standardním provedení poskytovat především vysoký cestovní komfort všem cestujícím a díky osmiválci pod kapotou také přiměřené jízdní výkony. Slovo „přiměřený“ však u Hennessey neznají.

Pod kapotou GMC Yukon Denali v sériovém provedení pracuje atmosférický vidlicový osmiválec o objemu 6,2 litru, který disponuje výkonem  426 koní (313 kW) a točivým momentem 624 Nm. S motorem je spojena osmistupňová automatická převodovka a pohon všech čtyř kol. Byť se může zdát 426 koní jako dostatečná hodnota, pamatujte, že musí rozpohybovat solidních 2 750 kg váhy.

Po chvíli rehabilitace u inženýrů od Hennessey Performance Engineering se tento pohodlný kolos promění v bestii s označením HPE650. Yukon dostal nový chladicí i výfukový systém, jednotka je přeplňována kompresorem, který spolu s ostatními úpravami stojí za výsledným výkonem 659 koní (485 kW) při 5 500 ot./min. a točivém momentu na hodnotě 892 Nm! A právě díky těmto parametrům dokáže teď tohle SUV vystřelit z 0 na 96 km/h za 4,5 sekundy. Tohle všechno budete potřebovat také ubrzdit. V Hennessey Performance nabízejí i montáž výkonnějšího brzdového systému s kotouči Brembo o průměru 15″ na přední nápravě a nová 22″ kola. Nemusíte se bát, že je to nějaká fušeřina, úpravce vám na všechny díly dává tříletou záruku.