Ilustrační foto: Policie ČR

Gang zlodějů útočí na řidiče. Poničí jim pneumatiku, řidiče sleduje a pak jej okrade

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 20. 2. 2023


Policisté varují před gangem zlodějů, který se zaměřuje na řidiče. Jde o organizovanou skupinu ze zahraničí, jejíž oběti podle policie přišly v jednotlivých případech o desetitisíce až statisíce korun. V jednom případě i o miliony korun.

Své řádění mají důkladně promyšlené. „Pachatelé si vyhlíží své oběti například před bankou a směnárnou. Poté je sledují a čekají na vhodnou chvíli, například odstavení vozidla u obchodu, na parkovišti nebo na čerpací stanici. Během tohoto odstavení poškodí pneumatiku. Pachatelé často cílí také na řidiče kurýrních služeb a dodávek, které sledují při jejich práci a za pomoci technického zařízení zablokují uzamčení vozidla, případně do vozidla násilně vniknou a odcizí finanční hotovost, doklady a vše, co má nějakou cenu,“ popsal policejní mluvčí Jakub Vinčálek.

Zjednodušeně řečeno vše proběhne tak, že jakmile řidič zjistí, že má prázdnou pneumatiku, rozhodne se kolo vyměnit. Jakmile má hotovo, veškeré věci z auta jsou pryč. „V mnoha případech se řidič, který provedl nějakou finanční transakci v bance nebo směnárně peněz, vydá na cestu a pachatelé ho sledují na vhodné místo (parkoviště, obchody, benzínové čerpací stanice). Tam se jim podaří propíchnout pneumatiku, řidič začne vyměňovat píchlou pneumatiku a dojde ke krádeži. Pachatelé se nepozorovaně přiblíží k neuzamčenému vozidlu a odcizí převáženou finanční hotovost, doklady, platební karty.  Než se pachatelům podaří píchnout pneumatiku, jsou schopni řidiče sledovat desítky a někdy i stovky kilometrů,“ popsal Vinčálek.

Problém je i v tom, že zloději využívají technického zřízení pro blokování uzamčení vozidla. Policisté proto nabádají řidiče k opatrnosti. Jakmile řidič by došlo k defektu na vozidle, raději si na pomoc zavolejte asistenční službu. Pokud budete kolo měnit sami, mějte případnou hotovost a cenné věci u sebe. A důkladně fyzicky zkontrolujte auto, že je opravdu zamčené.

Štítky: , , ,

1 názor na “Gang zlodějů útočí na řidiče. Poničí jim pneumatiku, řidiče sleduje a pak jej okrade”

  1. Tak technologie zlodejiny je tady popsana , ctu uz asi po 666te na ruznych stejnych / rozdilnych strankach vysoce prinosnych platku (jeste ze to nic nestoji , to uz by to necetl asi nikdo ).
    Ted dalsi krok . Co dela Policie CR ? Stale jsem se nezbavil dojmu , ze tahle slozka byla a priori vytvorena na dodrzovani poradku a potirani kriminality , coz tahle cinnost ruznych “ skupin ze zahranici “ , jak zde ohleduplne popisovano , nesporne je . Chapu ze je potreba uplest a nosit nejmene aspon 11 svetru , kdyz to jini v tom
    “ zahranici “ potrebuji. Odkud sem tihle verozvesti pritahli pachat tady kriminalitu je nam Cechum ohleduplne tajeno. Jista casova souvislost s jinymy udalostmi se vic nez nabizi. Pokud je tomu jinak , nebylo by od veci to zverejnit. A hlavne , at cajti zvednou ty svoje liny pomahacsky a chranicsky pr…….e a raci s timhle xindlem neco udelat.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru