G-Power představuje 720koňové BMW M3 – video

Autor: Pavel Srp - 24. 5. 2017


BMW M3 E92 je vcelku výkonné už z výroby, pohání ho 420koňový osmiválec. Pro G-Power je to ale málo a posílili ho na 720 koní!

G-Power je úpravce, který se rozhodně nespokojí s málem a platí to prakticky pro všechny jeho úpravy beze zbytku. Samozřejmě je to i případ tohoto velmi nápadného BMW M3 předchozí generace.

Tohle oranžové auto, které si můžete prohlédnout v přiložené fotogalerii i videu, se jmenuje GT2 S Hurricane. Jeho původní čtyřlitrový vidlicový osmiválec byl zcela rozebrán, většina jeho původních vnitřností putovala do koše a na jejich místo putovaly díly nové. Po smontování je výsledkem objem válců o půl litru větší. 4,5litrový motor tím také razantně posílil, výkon poskočil na 720 koní a točivý moment vzrostl na 650 Nm. A to jsou hodnoty o 300 koní a 250 Nm vyšší než má sériové auto. To znamená zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 9,8 sekundy a maximální rychlost až 330 km/h.

Zvýšení výkonu by nebylo úplně dobrou volbou, kdyby tomu nebyl uzpůsoben zbytek auta. Sériovým brzdám tak musely ustoupit nové keramické kotouče se šestipístkovými brzdiči vpředu a čtyřpístkovými vzadu. Nový je podvozek se stavitelnými tlumiči a jinými pružinami.

Výkon toto auto dává důkladně na odiv také po stránce vzhledu. Kromě oranžového kabátu je to také široký bodykit vyrobený z karbonu, pod jehož opravdu baculatými blatníky se ukrývají nová, 19″ kola obutá do pneumatik 295/30 R19 vpředu a 325/30 R19 vzadu. Bodykit doplňují skoro až brutální nasávače a větrací otvory za všemi čtyřmi koly i nápadné přítlačné křídlo. Interiér dostal nový digitální přístrojový štít, čalounění Alcantarou, sportovní sedadla a nebo hasící systém či některé další „drobnosti“.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru