Čas od času se velké i malé hvězdičky převážně americké hudební scény pochlubí svým vozovým parkem. Ale James Hetfield, známý člen kapely Metallica, je asi hravě strčí do kapsy. S kapelou – za více než 30 let působení – vydělal opravdu slušnou kupu peněz a umí je náležitě a se stylem (i když asi ne vždycky…) utrácet. Šušká se, že jeho vozy jsou jedinečné a jeden kousek z jeho sbírky vám teď s radostí představíme.

„Jde“ o Lincoln Zephyr z roku 1939, kterému s láskou přezdívá „Black Pearl“. S otuhle černou kráskou James navíc vyhrál hlavní cenu na veteránské akci  Goodguys 2014 Mother’s Custom of the Year, která se konala minulý víkend v Californii. A konkurenci měl opravdu velkou, jenže tenhle custom kousek převálcoval vše, co bylo v dosahu. Black Pearl byla postavena prakticky ze šrotu, který si James kdysi koupil. Při přestavbě karoserie se nechal inspirovat zaoblenými tvary vozů 30. a 40. let minulého století. Karoserie, na které se mimo jiné podílel i Jamesův velký přítel designér Rick Dore, sedí na podvozku z Jaguaru Saloon z roku 1948.

Pod kapotou je motor V8 z Fordu o objemu 5,0 litru, který má sílu 375 koní a je spojen se samočinnou převodovkou Ford C4. Přední náprava pochází z Fordu Mustang, zatímco – věřte nebo ne – brzdový systém je z Fordu Explorer. Skvělá černá barva, která vlastně vozu dala jméno, pochází z lakýrnického studia Vintage Color Studio, kde ji na míru namíchal Darryl Hollenbeck. Tahle krásná černá barva karoserie navíc skvěle kontrastuje s krémovým interiérem.

Myslím, že tahle výhra je zasloužená. Black Pearl je nádherná a zaslouží si naší plnou pozornost. 🙂