Fotoreportáž IAA Frankfurt 2013, díl 5.: Toyota, Lexus, Opel, Chevrolet, Nissan a Subaru

Autor: Pavel Srp - 13. 9. 2013


I dnes, ještě předtím než se v sobotu 14.září otevřou brány frankfurtského výstaviště pro veřejnost, pokračujeme s virtuální prohlídkou toho, co čeká na tamější návštěvníky. Včera už jsme si první čtyři galerie ukázali:

  1. galerie: BMW, Mini, Rolls-Royce, Mercedes-Benz, Smart
  2. galerie: Kia, Honda, Mazda, Cadillac, Suzuki a Ford
  3. galerie: Volkswagen koncern
  4. galerie: Renault, Dacia, Peugeot a Citroën

Dnes se budeme zabývat automobilkami Toyota, Lexus, Opel, Chevrolet, Nissan a Subaru. V případě Toyoty a Lexusu šlo zejména o prezentaci hybridního pohonu, čemuž se vlastně podřídily veškeré exponáty. Toyota ukázala supersportovní verzi Yaris Hybrid-R, Lexus naopak koncept crossoveru LF-NX.

Ani u Opelu nenechali nic náhodě a kromě nepřeberného množství a variant městského stylového prcka, ADAM, došlo na koncept legendárního modelu Monza nebo ukázku nejnovějšího kabrioletu Cascada či faceliftu Opelu Insignia, včetně vrcholné verze OPC.

Stánek Chevroletu se nesl v duchu adrenalinu. Na svědomí to měly zejména tři vozy Corvette Stingray nebo dvojice faceliftovaných modelů Camaro. Zapomenout samozřejmě nesmíme ani na Trax či další modely.

Nový Note či X-Trail se po boku konceptu Friend-Me naparoval na stánku Nissanu. A co by to bylo za stánek této automobilky, kdyby tu chyběly modely Nismo (370-Z a Juke) nebo bestie GT-R? :)

No, a na závěr Subaru. I to si pro nás pro letošní frankfurtský autosalon připravilo pár lahůdek. Kromě konceptu VIZIV, to byl koncept nového WRX STI, které by v sériové podobě mělo dorazit již příští rok v létě a nahradí Subaru WRX STI. Už na zádi sice nemá velké přítlačné křídlo, ale jeho design je o poznání sportovnější a odvážnější. O tom, co bude pod kapotou však můžeme zatím pouze spekulovat. Nicméně bez mučení přiznáváme, že jsme hodně zvědaví, co si na nás v Japonsku nakonec připraví… :)

[nggallery id=2506]

-PS-

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru