Fotoreportáž IAA Frankfurt 2013, díl 1.: BMW, Mini, Rolls-Royce, Mercedes-Benz, Smart

Autor: Pavel Srp - 12. 9. 2013


Letošní frankfurtský autosalon byl opět nabitý k prasknutí, máme pro vás stovky fotografií, takže je budeme servírovat postupně a začneme hned dvojicí německých koncernů, navíc těch luxusnějších. V prvním díle fotoreportáže se podíváme, co si na frankfurtské výstaviště přivezlo BMW a Mercedes-Benz.

BMW opanovalo, jako již tradičně, vstupní halu celého výstaviště a do ní vměstnalo všechny tři své značky (BMW, MINI, Rolls-Royce). Expozice byla opravdu obří, návštěvníci tedy mohou obdivovat od každého modelu alespoň jeden kus. Prim letos hrála elektřina, po celém výstavišti není místo, kde byste se schovali před horkou novinkou i3. Nejen, že je početně zastoupena přímo na stánku – kde stojí, ale i jezdí – ale používá se také jako Shuttle Taxi po výstavišti. Trochu v koutku se pak krčí také sportovnější plug-in hybrid i8.

Ani ti z nás, kteří si na elektřinu ještě nezvykli, nepřišli zkrátka. Kromě expozice BMW M, kde stála M5, M6 GranCoupé a Cabrio nebo M6, byla připravena vozidla BMW M Performance či faceliftované BMW X5 nebo řady 5. Zapomenout nesmíme ani na premiéru řady 4 a další modely.

Na stánku automobilky Rolls-Royce se v popředí hrdě týčil Phantom Celestial, který trochu opožděně slaví desetileté výročí od dodání prvního vozu zákazníkovi. Jde prý o pouhý koncept postavený na modelu Phantom EWB, tedy s prodlouženým rozvorem, který se od standartního modelu zvenku – až na drobnosti jako například znak Spirit of Ecstasy z broušeného skla, laku a podobně – neliší. Stačí však nakouknout do interiéru a vše je jinak.

Střecha (nad zadními sedadly) prý připomíná oblohu o půlnoci 1.ledna 2003 (tehdy byl zákazníkovi dodán vůbec první Phantom) a podlaha pasažéry rozmazluje kobercem s vysokým chlupem. Jak se na správný Rolls-Royce sluší a patří, sedadla (pouze dvě) jsou čalouněna tou nejlepší kůží v odstínu inkoustové modři noční oblohy a místo číslic na hodinkách jsou v tomto Phantomu pravé diamanty.

Na stánku to však nebylo pouze o tomto luxusním Phantomu, ale také o jeho „obyčejné“ verzi, kupé Wraith nebo menším modelu Ghost.

Mercedes-Benz si přivezl hned několik premiér, kterými byla nová třída S, včetně vrcholné verze S63 AMG, ale také nové malé SUV pojmenované jako GLA. Kromě toho mohou návštěníci obdivovat koncept třídy S Coupé.

Ani Mercedes-Benz místem pro svůj stánek nešetřil a ve třech patrech vystavil takřka kompletní nabídku – včetně verzí AMG. O svá místa se tak hrdě hlásily modely A45 AMG, C63 AMG, SLS AMG Black Series, CLS63 AMG, ale také závoďák CLA po boku monopostu Formule 1 a závodního speciálu série DTM.

Zůstaňte naladěni, v příští galerii se podíváme na stánky automobilek Kia, Honda, Mazda, Cadillac, Suzuki a Ford.

[nggallery id=2502]

-PS-

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru