Ford Transit Supervan3 – foto a video

Autor: Pavel Srp -   12. 3. 2012


Možná jste o tomhle autě (nebo o superdodávkách Ford obecně) ještě neslyšeli a to je škoda. V roce 1994, na podporu nového modelu Ford Transit již páté generace, byl „starý“ Supervan 2 přestavěn na Supervan 3.  To bylo poprvé, co byl Supervan představen na začátku a ne na konci života modelové řady.

Auto bylo oděno do zbrusu nové široké karoserie vyrobené ze 7/8 z laminátu a osazena motorem Cosworth HB o výkonu 650 koní z Formule 1 uprostřed. Z Formule 1 tento super Transit nepoužívá jen motor, ale stojí na kompletním závodním podvozku Ford C100. Práce byla provedena společností DRL Engineering z anglického Suffolku. Tato verze měla nejdelší „životnost“ a Ford ji k propagaci používal až do roku 2001.

 

V roce 2004 byla vyhlášena „rekonstrukce“. Původní motor byl nahrazen praktičtějším V6 Ford-Cosworth Pro Sports 3000. Přenos výkonu motoru přenášela převodovka Hewland na zadní kola. Maximální rychlost, kterou Transit vyvinul se udáváa 150 mph, což je 240 km/h. Hodnotou zrychlení z 0 na 100 km/h za sebou nechal i mnoho (nejen) tehdejších supersportovních aut! Tato práce byla provedena skupinou sportovních a historických inženýrů z Bicesteru.

-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *