Ford Tourneo Custom Concept: Bude tak vypadat nový Transit?

Autor: Pavel Srp - 23. 2. 2012


Ford Tourneo Custom Concept nám ukazuje, jak by mohl vypadat nový Ford Tourneo/Transit. Zveřejněné obrázky ukazují využítí „Fordova“ kinetického designu, ukazují stopy Fiesty a nového Focusu, a to zejména v předních partiích v oblasti masky a světel.

I na nové generaci, stejně tak jako na té stávající, najdeme velký podíl prosklených ploch, ale kam nedohlédne naše oko, tam dohlédne nabízená couvací kamera. :)

Dveře zavazadlového prostoru se rozkládají po celé zádi – od podlahy až po střechu – a nabízejí velice dobrý přístup do nákladového prostoru. Kdyby vám nestačila zadní „vrata“, v nabídce samozřejmě budou i posuvné boční dveře. Počítá se s mnoha variantami výšky i rozvoru nebo osobními i výhradně užitkovými verzemi.

Ford již potvrdil, že novou generaci Ford Tourneo/Transit bude pohánět 2,2 litrový naftový motor Duratorq ve třech výkonových variantách: 98 koní, 123 koní a 153 koní. Všechny modely budou s předním pohonem a šestistupňovou manuální převodovkou. Standartem pro všechny modely bude Start/Stop systém.

Co se týká výbavy, bude Ford nabízet funkce a doplňky, které známe již z osobních vozů Ford. Půjde například o hlídání mrtvého úhlu, hlídání nechtěného opuštění jízdního pruhu, hlídání řidičovy bdělosti nebo Bluetooth handsfree a mnoho dalšího.

Očekává se, že Ford ukáže novou generaci za dva týdny v Ženevě a do prodeje ji nasadí v roce 2013.

[nggallery id=426]

-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru