Americká automobilka Fisker v současnosti nabízí jediný model jménem Karma,ten ale měl být doplněn menším sourozencem Atlantic. Jeho příchod na trh se však z finančních důvodů o několik let zpozdí.

Fisker Atlantic je nový, středně velký hybridní sedan, který má pomoci značce Fisker v růstu. Elektromotor a lithium-iontové baterie jsou doplněny dvoulitrovým turbo čtyřválcem od BMW. Cenovka je prozatím odhadována na zhruba polovinu ceny modelu Karma, konkrétně tedy kolem 55 000,- dolarů, což je zhruba 1.000.000,- českých korun.

Přestože je Atlantic z větší části připraven k výrobě, automobilka Henrika Fiskera se potýká s finančními problémy. Jedním z důvodů je zmrazení půjčky od vlády USA. Fisker v současnosti na zahájení výroby modelu Atlantic potřebuje zhruba 150 milionů dolarů, tedy cca tři miliardy korun.

Automobilka samozřejmě na investora jenom nečeká, ale aktivně vyhledává partnery, se kterými by mohla sdílet technologie a tím výrobu Atlanticu zlevnit. Přes to všechno se údajně spuštění výroby novinky odhaduje až na konec roku 2014, případně rok 2015.

-FM-