Fiat slaví narozeniny Mickey Mouse spolu s flotilou super roztomilých elektromobilů

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Fiat - 27. 11. 2023


Dnes už pravděpodobně neuvidíte nic roztomilejšího. Fiat dlouhodobě spolupracuje se značkou Disney, takže se není co divit, že se vší parádou také oslavil narozeniny asi nejslavnější postavičky Disney, tedy Mickey Mouse. V Itálii se myšákovi přezdívá Topolino, stejně, jako klasickým pětistovkám vyráběným mezi lety 1936 až 1955. A právě proto Fiat převlékl pětici elektrických nástupců Topolino do Disney barev a motivů.

Všechny vozy budou vystaveny na speciálně vyrobené rampě u budovy s názvem Lingotto. Ta nejen, že slaví 100leté výročí, ale navíc jde o místo, kde jednu dobu sídlila značka Fiat a kde je na střeše umístěna testovací dráha, která se objevila i v původním filmu The Italian Job z roku 1969.

Každé auto nějakým způsobem odkazuje buď přímo na známou postavičku nebo na historii Disney. Jedno z aut má tak polep připomínající první film s Mickey Mousem, který se jmenuje Steamboat Willie a je z roku 1928.Na dalším polepu pak dokonce pracoval designér Disney jménem Giorgio Cavazzano, který kromě společnosti Disney už řadu let spolupracuje také s Marvel Studios.

A co tedy dnes znamená Fiat Topolino? Jde o sesterský model Citroënu Ami a Opelu Rocks Electric, který má na délku jen 2,5 metru a jde o elektromobil. Nečekejte ale nějaké sofistikované technologie a dlouhé dojezdy. Tohle je prostě hračka na promenádu, která má maximální rychlost 45 km/h a dojezd jen 75 kilometrů. Akumulátor pak má kapacitu jen 5,4 kWh. Jde o jedno z aut, které spadá do kategorie A1, což znamená, že je možné jej s řidičákem na malou motorku řídit už od 16 let.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru