Fiat 500 od Garage Italia Customs: je libo droid?

Autor: Jan Karlík - 24. 12. 2015


Určitě jste zaznamenali mánii ohledně posledního dílu Hvězdných válek. Valí se to na nás odevšad. Když pominete sociální sítě, je také krásně vidět, jak se na této vlně veze mnoho společností, které v designu sedmého dílu Star Wars prodávají od zubní pasty až po trenýrky téměř cokoliv. Dalo se čekat, že na to zareaguje také automobilový průmysl.

Fiat 500 Star Wars 1

A v této chvíli se v marketingovém oddělení Fiatu uvařil koncept Fiatu 500, který upravuje společnost Garage Italia Customs.  Není to první vazba na Hvězdné války. Fenoménu využil Fiat už na autosalonu v Los Angeles, kde měla před měsícem premiéru černobílá 500e Stormtrooper inspirovaná obleky vojáků známého filmu. Šlo o elektromobil se standardní poháněcí soustavou, tedy výkonem 111 koní (82 kW), točivým momentem 199 Nm a lithium-iontovými bateriemi.

V tom druhém případě se však nejedná o elektromobily. Přestože se to nabízelo a vzhledem k jasné inspiraci droidy ze Star Wars by se to i hodilo, první fotografie interiéru odhaluje řadící páku s klasickou kulisou manuální převodovky, která by samozřejmě elektromobilu byla na nic. Osazení motorového prostoru však zatím není jasné. Fanoušci už ví, že se jedná o adaptace staršího droidu R2-D2 a v oranžovém provedení jde pak o novější BB-8. Bylo-modré provedení vedle exteriéru uznává také interiér, kterou používá stejnou kombinaci bílé kůže Foglizzo a modré Alcantary. Přírodním materiálem je potažen i volant a palubní deska. Prošívání je kontrastní, nesmějí samozřejmě chybět loga Star Wars. Druhá verze, BB-8, místo modré barvy používá oranžovou, jinak je princip stejný. Vzhledem k jinému provedení droida, zde hoši z GIC potáhli folií také skla. Přestože se může jednat o perforovanou verzi, vzhledem k legislativě budou muset minimálně přední okénka a čelní sklo o tuto folii přijít.

Jestli se toto provedení vůbec dostane na silnice, k běžným zájemcům, to není zřejmé. Dost možná bude plnit jenom funkci reklamního vozu Garage Italia Customs.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru